Депутат из Каменского присутствовал на заседании НКРЭКУ

Депутат Каменского горсовета Андрей Иванченко стал одним из участников заседания Рабочей группы Национальной комиссии регулирования энергетики и коммунальных услуг по решению проблемных вопросов, связанных с учетом природного газа.
Приглашение было отправлено всем Государственным областным администрациям и местным советам по отдельному списку. Но из представителей общественности были только депутат Каменского городского совета Иванченко (член Рабочей группы), депутат Запорожского городского совета Серый, представитель исполнительных органов Запорожского горсовета, представитель общественного совета при Сумской областной администрации Пархомчук. На заседании присутствовал член общественного совета при Минэнерго и эксперт от Минэнерго. От облгазов были представители из Полтавы, Харькова, Киева, Запорожья, Сум, Днепра.
Вот что рассказывает сам Иванченко о самом заседании рабочей группы на своей страничке в Facebook:
«Спочатку заслухали облгази.
- Найкращий спротив загальнобудинковому металобрухту вчинили Полтавчани з 389 загальнобудинкових лічильників не встановлено 343. НКРЕКП погрожує штрафами та Полтавагаз має розбаланс газу на 8 млн. гривень. Полтава газ готові встановлювати 25000 індивідуальних лічильників за рік
- Харківгаз - з 1100 загальнобудинкових не ввели в експлуатацію 217. Готові встановлювати за рік 15000 індивідуальних
- Київ - масово встановлюють роторні лічильники населенню. Це значно спрощує встановлення, час та витрати. Але для встановлення всім індивідуальних лічильників розрахунок - 30 років (770 тисяч абонентів)
По загальнобудинковим лічильникам витрати абонентів в середньому в двічі більші ніж по нормах. До 7 кубів там де норма 3.3. Причина в Київі проживають майже вдвічі більше ніж зареестровано.
- Дніпропетровськгаз. З 739 загальнобудинкових встановлено 739. Середня статистика в Кам'янському приблизно 27 кубів на людину - там де лише плита. В цій ситуації звинувачують лише споживачів.
Зрозуміло облгази вимагають одного - збільшувати норми, щоб виникли стимули йти встановлювати індивідуальні лічильники за власні кошти.
Засідання ледве не перетворилося на нудну лекцію від представника НКРЕКП про законодавство і проблеми облгазів. Серед проблем споживачів - НКРЕКП вбачає одну - проблеми з субсидіями. Але не виявляє ініціативи впливати на її рішення.
Представникам від громади з міст дали слово. Але коли чують правду про діяльність облгазу в Кам'янському - облгази дружньо загуділи на захист облгазу.
1. Насильницьке встановлення
2. Встановлення загальнобудинкових у лютому 2018 з порушенням Закону ( надав докази до НКРЕКП)
3.Не бажання надавати споживачам можливість участі в контрольних показаннях та надавати розрахунки для контролю.
4. Знищення системи субсидії на газ в будинках з загальнобудинковим обліком.
5. Відсутність вільного ринку на встановлення індивідуальних лічильників. Заборона встановлення роторних лічильників.
Дякувати представнику громадської ради він Міненерго - вніс конструктив у нашу роботу. З позитивного, з понеділка сподіваюсь отримаємо доступ до робочої папки де кожен член робочої групи може викладати власні напрацювання та пропозиції по внесенню змін до законодавчих документів.
Для інформації: 1.Порядок компенсації витрат за встановлення індивідуального лічильника газу у 2018 році споживачем самостійно (як передбачено законодавством) не готовий і там більше питань ніж відповідей. Порада одна не поспішайте витрачати власні кошти - якщо у Вас їх не забагато. Вам можуть їїх не повернути, або не всі.
2. У Верховній раді зареестровано два законопроекти про заборону використання загальнобудинкових лічильників для обліку.
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=63582
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=63571».
Какая судьба ждет эти законопроекты, неизвестно, однако депутат из Каменского надеется, на скорые выборы и на правильные решения народных избранников.


В связи со сложной ситуацией в Украине, а также с участившимися случаями откровенно неадекватных - оскорбительных, призывающих к насилию и разжигающих вражду - комментариев, возможность комментирования материалов на "Кстати+" временно закрыта.


Другие новости

Loading...

Реклама