Днепровские депутаты против блокады Донбасса, мэр спрятался

Городской совет Днепра на сегодняшней сессии принял решение обратиться с Совет Национальной безопасности и обороны Украины и в СБУ по поводу блокады Донбасса. Об этом сообщает народный депутат Украины от Днепра (фракция «Блок Петра Порошенко «Солидарность») Татьяна Рычкова.
«За ініціативою БПП "Солідарність" Дніпровської міської ради на сесії міськради 36-ма голосами з присутніх 61-го прийнято звернення до РНБО, СБУ щодо врегулювання ситуації з блокуванням залізничного сполучення на Донбасі.
Текст звернення:
26 січня було заблоковано окремі райони Донецької і Луганської областей. Учасники блокади таким чином протестують проти незаконно переміщуваних товарів, в тому числі і вугілля. Сьогодні заблоковані всі залізничні сполучення з тимчасово окупованими територіями. Блокада Донбасу з перших днів почала завдавати серйозної шкоди нашій державі. Найближчим часом без вугілля залишаться всі регіони України, що поставить під загрозу функціонування всієї енергосистеми країни. Запасів вугілля антрацитної групи вистачить до кінця березня, після чого послідують віялові відключення населених пунктів. Великі заводи зупиняться, а сотні тисяч людей залишаться без роботи, до бюджету не надійде значна частина доходів. Вартість електроенергії для споживачів виросте в кілька разів. Антрацитове вугілля має статус товару критичного імпорту на рівні з іншими енергоресурсами, такими як: нафта, природний газ, бензин, дизельне паливо. У зв'язку з об'єктивними обставинами (такими як неможливість в короткій перспективі перевести ТЕС на газове вугілля, тривалий процес укладення договорів на імпорт з-за кордону та обмежена можливість вітчизняних портів з перевалки великих обсягів коксівних та антрацитів) на даний момент отриманню вугілля з непідконтрольних територій на Донбасі немає альтернативи. Таким чином, люди, які блокують залізничну колію, в тому числі і ешелони з українським вугіллям взимку, ставлять країну на межу енергетичної катастрофи. Організатори блокади не змогли, або не захотіли проаналізувати катастрофічні наслідки своїх дій. А ці дії, безсумнівно, спрямовані на підрив суверенітету держави та енергетичної безпеки. Українське вугілля, що видобувається з українських надр громадянами України, може і повинне купуватися для потреб нашої енергетики.
Тому ми просимо депутатів проголосувати і направити відповідні заяви в:
 РНБО - провести екстрені збори з врегулювання цієї проблеми, створити круглий стіл з народними депутатами, з військово-цивільними адміністраціями Донецької та Луганської областей, мерами міст, які знаходяться на підконтрольній території.
СБУ - посилити контроль ешелонів, які йдуть на і з тимчасово окупованих територій залізничним транспортом, з метою не допустити незаконне переміщення товарів», - пишет Рычкова в своем фейсбуке.
Интересно, что на сессии не было мэра Днепра Бориса Филатова. Один из оппонентов Филатова – депутат горсовета от партии «УКРОП» Анастасия Староскольцева – считает, что мэр намеренно уехал из города, чтобы не голосовать за поддержку блокады Донбасса.
«Когда надо проголосовать за поддержку блокады, потому что это партийная позиция, а Киеву пообещал протянуть отмену блокады - лучший способ уехать в "командировку". Да, наш мэр ещё тот смельчак.
Борис Альбертович, я как человек, который прошёл в городской совет от партии "Укроп" обещаю, что на каждую сессию буду выносить вопросы, касающиеся позиции патриотов и партии Укроп. Прятаться бесконечно не получится.
А по вопросу блокады жду поддержки фракции Укроп», - пишет Староскольцева.
Напомним, ранее с требованием к высшему руководству Украины разобраться с блокадой Донбасса обратились дирекция и профсоюз «Металлургов» ПАО «Днепровский меткомбинат».


В связи со сложной ситуацией в Украине, а также с участившимися случаями откровенно неадекватных - оскорбительных, призывающих к насилию и разжигающих вражду - комментариев, возможность комментирования материалов на "Кстати+" временно закрыта.


Реклама