Саакашвили просит помощи у каменского депутата

Народный депутат Украины из Каменского Виталий Куприй по просьбе Михаила Саакашвили изучает законность обвинений против последнего.
«Фальшуванням справи Саакашвілі генпрокурор Луценко підписав собі вирок! Його очікує позбавленням волі на строк від семи до десяти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Саме таку санкцію має частина 3 статі 365 Кримінального Кодексу (КК) «Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу».
До мене письмово звернувся екс-Президент Грузії Міхеіл Саакашвілі з проханням здійснити депутатський контроль і перевірити факти фальшування щодо нього кримінального провадження, а також тиску генпрокурора Юрія Луценка на слідство.
Вивчивши матеріали справи, які були озвучені стороною захисту під час судового засідання в Печерському райсуді Києва при обрані запобіжного захисту пану Саакашвілі, я прийшов до висновку, що Юрій Луценко вчинив злочин!
Так, 5 грудня 2017 року ГПУ зареєструвала провадження за ч.2 ст.28, ч.2 ст.256 КК - сприяння учасникам злочинних організацій і укриття їх злочинної діяльності за попередньою змовою групою осіб. Стаття 216 Кримінального процесуального Кодексу (КПК) чітко визначає, що розслідувати його мали б слідчі органи Національної поліції.
Проте цього ж дня, через лічені години після реєстрації провадження, особисто Юрій Луценко виносить Постанову, якою доручає здійснення подальшого досудового розслідування СБУ. Мотивація наступна: враховуючи складність кримінального провадження, необхідності виконання великої кількості слідчих та процесуальних дій, із метою забезпечення оперативного й ефективного досудового розслідування. Відповідно до частини 5 статті 36 КПК Генеральний прокурор своєю вмотивованою постановою має право це робити, але виключно в разі неефективного досудового розслідування.
Очевидно, що за декілька годин неможливо встановити чи велось розслідування ефективно, чи ні. Таким чином, Луценко зманіпулював підслідністю для подальшого фальшування справи проти Саакашвілі. Та по суті, це був один із аргументів, який врахувала суддя Лариса Цокол при винесенні свого рішення про відмову арешту.
На мою думку, дії Луценка причинили тяжкі наслідки для держави – репутації правоохоронної системи України завдана значна шкода. Сотні правоохоронців замість того, щоб ловити справжніх злочинців і забезпечувати порядок у країні, займались політичним переслідування опонентів Порошенка та й ще за кошти платників податків.
Розумію, що це виглядає іронічно, але направляю в ГПУ заяву про кримінальне правопорушення генпрокурора та разом із українським суспільством вимагаємо в підлеглих Луценка не ставати пособниками в його злочинній діяльності!», - пишет Куприй в своем фейсбуке.


В связи со сложной ситуацией в Украине, а также с участившимися случаями откровенно неадекватных - оскорбительных, призывающих к насилию и разжигающих вражду - комментариев, возможность комментирования материалов на "Кстати+" временно закрыта.


Реклама