Сергій Касьянов: православна святиня прибуває до Кам’янського

З благословення Його Високопреосвященства, архієпископа Кам'янського і Царичанського Володимира, за підтримки та організації Голови Наглядової Ради Благодійного Фонду «Майбутнє» Сергія Касьянова з 21 вересня по 14 жовтня 2017 року проводитиметься Хресний Хід на честь свята та слави Покрова Божої Матері зі святинею: іконою Покрова Божої Матері з часткою «Ризи Богородиці».
Всі бажаючі матимуть можливість доторкнутися до святині 21 вересня в Храмі Святого Луки (розташований на території міської лікарні №7). Початок служби о 8:30.
 Запрошуємо всіх до духовного єднання у чудовому прагненні Божого благословення у всіх життєвих справах.
Справка:
Риза Богородиці - шанована Православною церквою реліквія, одяг, що належав Діві Марії.
Риза заповідана була Пресвятою Богородицею двом бідним вдовицям в Назареті. Протягом століть священний хітон з великим благоговінням зберігався на Святій Землі.
У V столітті реліквія потрапляє до Константинополя. Зі священним трепетом була зустрінута Риза Божої Матері. У Влахернах, поблизу берега моря і палацу імператора, був споруджений новий храм, в якому зберігали святиню. Саме в Константинополі і було явлено перше чудо від Ризи.
Навесні 626 року величезна армія персів підступила до столиці. Жителі столиці не змогли надати належного опору ворогу, і перси увірвалися в місто. Тоді Патріарх виніс хітон Пресвятої Богородиці і почав гаряче молитися, просячи захисту у Матері Божої. У цей час раптово налетів страшний ураган і знищив ворога, який дійшов уже до Влахернського храму, а в бурхливому морі затонули все ворожі суду.
Не раз при навалах ворогів Пресвята Богородиця рятувала місто. Так було під час облог Константинополя аварами, персами, арабами. Особливо знаменні для історії Руської Церкви події 860 року. 18 червня 860 року більш 200 тур русічів увійшли в бухту Золотий Ріг, погрожуючи Константинополю. Перед лицем грізної небезпеки було прийнято рішення рятувати церковні святині і, перш за все, святу Ризу Богородиці. Після всенародного молебню святу Ризу Богоматері, з хресним ходом обнесли навколо міських стін і з молитвою занурили край ЇЇ в води Босфору. Сталося диво: Божа Матір Своєю благодаттю покрила та утихомирила люту войовничість русічів. Було знято облогу Константинополя. Через тиждень чудотворну Ризу Богоматері урочисто повернули на місце, в раку Влахернського храму.
У 1434 році Влахернский храм згорів, частини одягу Богоматері були передані в різні місця. В наші дні хітон Богородиці зберігається в історичному музеї в Зугдіді (Грузія), розташованому в палаці князів Дадиані.
Прославляючи Богородицю ми надаємо себе її заступництву за нас.

  


В связи со сложной ситуацией в Украине, а также с участившимися случаями откровенно неадекватных - оскорбительных, призывающих к насилию и разжигающих вражду - комментариев, возможность комментирования материалов на "Кстати+" временно закрыта.


Другие новости

Loading...

Реклама