Власть в Днепродзержинске станет прозрачней

В Днепродзержинске планируют внедрить систему, которая позволит обеспечить прозрачность сдачи в аренду коммунального имущества. Об этом сообщили в местной организации «Самопомощи».
«Одним із джерел наповнення бюджету є оренда комунального майна (нерухомість, транспортні засоби, обладнання тощо).
На цьому тижні лідер Дніпродзержинської міської фракції "Об'єднання "САМОПОМІЧ" Олександр Олянюк під час особистої бесіди із міським головою запропонував, на нашу думку, ефективний інструмент для контролю громади над зазначеним джерелом дохідної частини бюджету. Озвучено ідею створити на майбутньому новому веб-сайті Дніпродзержинської міської ради окремий розділ (з легким із зрозумілим розташуванням) у якому буде оприлюднено у доступній формі інформацію про усю комунальну власність, яку міська влада пропонує здати в оренду та/або продати, а також, про майно, яке уже передано у користування в оренду (із зазначенням вартості та строків оренди). Таким чином по-перше, більше місцевих підприємців матиме змогу взяти участь у конкурсі на право покупки та/або оренди (така практика з подібними конкурсами уже запроваджена у Львові, що дало змогу відчутно збільшити щорічні надходження до міського бюджету); по-друге, процедура передачі майна в оренду може бути більш прозорою та зрозумілою населенню, що значно ускладнить (якщо зовсім не викоренить) тіньові операції (наприклад, передача у користування комунального майна лише наближеним до посадових осіб підприємцям і за відверто заниженою вартістю, що зменшує надходження до бюджету, а також створює неправомірні конкурентні переваги таким орендарям).
Міський голова А. Білоусов пообіцяв підтримку зазначеній ініціативі лідера фракції "Об'єднання "САМОПОМІЧ" Олександра Олянюка. Зустріч представників "Об'єднання "САМОПОМІЧ" та міського голови щодо реалізації зазначеної ідеї запланована на понеділок, 18 січня», - говорится в сообщении.
 


В связи со сложной ситуацией в Украине, а также с участившимися случаями откровенно неадекватных - оскорбительных, призывающих к насилию и разжигающих вражду - комментариев, возможность комментирования материалов на "Кстати+" временно закрыта.


Реклама