У ядерного предприятия Каменского района новый гендиректор

Опубликовано slavkin - вт, 10/19/2021 - 14:29
Шовгеля

На государственном предприятии «ВостГОК» представили нового руководителя. Об этом сообщили на комбинате.
«18 жовтня у конференц-залі ДП «СхідГЗК» Міністр енергетики Герман Галущенко зустрівся з керівним складом комбінату та представив виконуючого обов’язки генерального директора ДП «СхідГЗК» Сергія Володимировича Шовгелю. В заході взяли участь народний депутат України Дмитро Чорний, Жовтоводський міський голова Дмитро Ханіс, голова Атомпрофспілки Валерій Матов, т.в.о. голови ППО Атомпрофспілки ДП «СхідГЗК» Андрій Карпов, голова ППО НПГУ ДП «СхідГЗК» Дмитро Бондарєв.
У вступному слові Г.Галущенко зазначив, що: «Світова тенденція щодо цін на уран позитивна, попит в світі збільшується, а тому є всі перспективи для розвитку підприємства. Важливо зараз визначити шляхи розвитку СхідГЗК, які мають знайти відображення в рішеннях Уряду, в кроках щодо залучення інвестицій». 
Герман Галущенко зазначив, що Міненерго буде підтримувати позицію щодо співпраці підприємства з ДП «НАЕК «Енергоатом» - єдиним споживачем готової продукції, яку випускає комбінат: «Такий симбіоз продуктивний, співпраця дуже важлива у вирішенні проблемних питань СхідГЗК. Фінансовий стан Енергоатома, визначення провідної ролі в енергетичній сфері саме атомної генерації, дозволяє говорити про те, що урановидобувна галузь має бути в тренді і розвиватися».
Сергій Шовгеля висловив слова подяки міністру, а колективу комбінату подякував за довіру бути його частиною. Зазначив, що 2021 рік для СхідГЗК ювілейний: «За 70 років багатьма поколіннями працівників написана унікальна історія підприємства, сформовані гарні виробничі традиції та чисельні династії. Все найкраще буде підтримане і розвиватиметься надалі». 
С.Шовгеля окреслив коло проблемних питань, які потребують першочергового вирішення:
- укладання нової додаткової угоди з ДП «НАЕК «Енергоатом»;
- перегляд виробничої програми до кінця поточного року та на наступний рік;
- укладання дієвих договорів на постачання обладнання та матеріалів; 
- підвищення ефективності виробництва, зниження собівартості готової продукції, яка буде конкурентоздатна на ринку урану;
- 100% використання коштів, передбачених на реалізацію інвестпроєкту «Розвиток виробничих потужностей Новокостянтинівської шахти»;
- проведення процедур із закупівлі енергоносіїв та послуг Укрзалізниці в складних умовах коливання цін та тарифів;
- робота над питаннями дохідної частини бюджету підприємства, перегляд і актуалізація всіх процесів, які є не основними для виробництва, перегляд підходів до вирішення соціально-побутових питань.
«В цілому треба міняти риторику в нашій роботі і відношення до вирішення питань. Не треба шукати обґрунтування та причини, чому не зроблено. Треба брати і робити, шукати правильні рішення, щоб бути ефективними. Ще раз всім дякую за довіру», - сказав на завершення С.Шовгеля.
Дмитро Чорний привітав нового очільника комбінату з призначенням, побажав плідної роботи, акцентував увагу на питаннях важливості роботи підприємства для життєдіяльності громад, де працюють його підрозділи. Зазначив, що у ДП «СхідГЗК» є потужне лобі у Верховній Раді в особі народних депутатів, які обрані від міст та селищ-супутників комбінату, і готові підставити плече у вирішенні проблемних питань.
Жовтоводський міський голова Дмитро Ханіс акцентував увагу на тому, що комбінат і місто – це одне ціле. Від того як працюватиме підприємство, буде залежати доля міста, освіти, медицини, добробуту мешканців. Зазначив, що на сьогодні вкрай потрібна активна комунікація на всіх рівнях для вирішення проблемних питань комбінату. Д.Ханіс висловив надію, що у співпраці, продуктивній взаємодії всі негаразди будуть подолані.
Валерій Матов побажав новому керівнику комбінату терпіння, витримки, надійної потужної команди однодумців. Також зазначив, що є позитивні зрушення в питаннях вартості уранового оксидного концентрату на світовому ринку, надається важлива роль розбудові атомної генерації. ДП «СхідГЗК» є частиною єдиної вертикалі в системі енергетичної безпеки країни, тому галузь урановидобування має розвиватися. Акцентував увагу на вирішенні кадрового забезпечення, зближенні колективу і адміністрації підприємства, проведенні звітно-виборчої конференції ППО.
Дмитро Бондарєв привітав С.Шовгелю з призначенням, зазначив, що колектив очікує змін. Також акцентував увагу на кадровій політиці комбінату, створенні умов за яких висококваліфіковані робітники будуть залишатися на підприємстві. Окремо зупинився на дотриманні термінів виплати заробітної плати.
Підсумовуючи, Сергій Шовгеля сказав, що він буде зустрічатися з колективами підрозділів і це не одноразова акція: «Буду систематично комунікувати, щоб всі питання вирішувати колегіально. Питання з виплатою заробітної плати сьогодні залежить від вчасного виготовлення та відвантаження готової продукції НАЕК «Енергоатому». Кадрова політика підприємства повинна розбудовуватися в площині системності, дієвості, взаємозв’язків з навчальними закладами, підтримці профспілок у вирішення соціальних питань. І в цьому напрямку будемо працювати».
Далі під час наради більш детально було обговорено коло питань, які є нагальними для роботи комбінату», - говорится в сообщении.