В Днепре «ЕС» требует от Зеленского вернуться к выполнению обязанностей Гаранта Конституции

Опубликовано slavkin - ср, 10/27/2021 - 20:52
ес

Депутаты Днепропетровского областного совета от партии «Европейская солидарность» обратились к властям Украины с требованием остановить наступление на права местного самоуправления.
Публикуем текст заявления полностью.
«Ми, депутати Дніпропетровської обласної ради VIII скликання рішуче протестуємо проти намірів підірвати фінансову спроможність місцевого самоврядування та ігнорування базових норм Європейської Хартії місцевого самоврядування, які закладені у законопроекті про внесення змін до Бюджетного кодексу України (№6062).
Цим проектом, зокрема, передбачається: ліквідація з 2023 року бюджету розвитку місцевих бюджетів; пропонується ч. 2 ст. 45 Бюджетного кодексу «повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до Державного бюджету, здійснюється в межах коштів, наявних на єдиному казначейському рахунку»; змінами до частини четвертої статті 103-2 Бюджетного кодексу передбачається залишки коштів за освітньою субвенцією, що не використані протягом наступного бюджетного періоду, вилучати до державного бюджету. Законопроектом №6062 пропонується також доповнити Земельний кодекс (Розділ VI «Прикінцеві та перехідні положення»)  п.53, яким «установити, що у 2022 році надходження від викупу земельних ділянок державної та комунальної власності, передбачених пунктом 61 Перехідних положень Земельного кодексу України, зараховуються: 70 відсотків до спеціального фонду державного бюджету та спрямовуються на розвиток та поліпшення екологічного стану зрошуваних та осушених систем за рішенням Кабінету Міністрів України (у разі потреби з відкриттям нових бюджетних програм), погодженим з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету; 30 відсотків до бюджету розвитку місцевих бюджетів». І ще одна груба антисамоврядна норма проекту №6062 – запропоновані зміни до пункту 21 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного Кодексу, за якимипогашення заборгованості за середньостроковими позиками перед державним бюджетом, здійснюється «у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України». Врешті, згідно з проектом №6062, місцеві ради перетворюються в статистів формування місцевих  бюджетів, бо Міністерство фінансів і посадовці місцевих державних адміністрацій отримують повноваження зупиняти рішення місцевих рад про бюджет.
Все це – спроба поховати фінансову децентралізацію і інфраструктурні проекти на місцевому рівні, це спроба нової централізації
Дніпропетровська область була першою в Україні, яка почала процес децентралізації – однієї з найбільш успішних реформ за роки незалежності – й досягла на цьому шляху вражаючих результатів. Десятки громад, сотні громадських організацій, тисячі громадян були залучені до підготовки проєктних пропозицій, їх обговорення, експертиз та реалізації. У разі ухвалення законопроекту №6062 це стане катастрофою для територіальних громад, руйнацією довіри місцевого самоврядування до центральної влади.
Ми, депутати Дніпропетровської обласної ради VIII скликання вимагаємо:
Від Кабінету Міністрів України:
відкликати проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (реестр. №6062) на доопрацювання з метою виключення з цього проекту дискримінаційних норм по відношенню до місцевого самоврядування.
Від Голови Верховної Ради України:
у разі розгляду проекту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (реестр. №6062) озвучити в залі позицію нашої ради та не використовувати під час голосування словосполучення «прошу підтримати та проголосувати».  
Від Президента України:
Повернутися до виконання функцій гаранта Конституції України, не допускати порушення через «підконтрольні» Кабінет Міністрів чи фракцію у Верховній Раді міжнародних зобов’язань України, зокрема Європейської Хартії місцевого самоврядування та, у разі прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (реестр. №6062) скористатись правом вето». 

Новости партнеров