Вниманию каменчан: «это предприятие имеет такое же отношение к экологии, как концлагерь «Освенцим» к оздоровлению»

Опубликовано slavkin - пн, 07/26/2021 - 19:21
Дубы

Мы продолжаем знакомить каменчан, как «успешно» обслуживает жилой фонд Днепра фирмочка братьев Дубинских (на фото) «Экология Д». Причем своими впечатлениями делятся жители областного центра. 
Варварское отношение к зеленым насаждениям, игнорирование жалоб жильцов, аварийный жилой фонд, пьянство на работе и прочие «прелести» - вот чем отличается «Экология Д» в Днепре. Издание https://litsa.com.ua/ недавно опубликовало статью известного журналиста Алексея Мазура, который называет работу этой конторы одним словом – «швондеризм».
Статью мы публикуем полностью.
«Покоси травички, що ледь пробивається на міських вулицях вздовж бордюрів, радше нагадують спеціальні ліквідаційні операції. Вони вражають численністю ліквідаторів і шумовим ефектом. Рев від косарок стоїть такий, що вуха закладає. 
На Проспекті Б. Хмельницького регулярно можна бачити сюрреалістичну картину, коли цілі загони газонокосарників, по 10-15 чоловіків, ідуть один за одним обабіч проспекту, знищуючи усе зелене, що трапляється на їхньому шляху. Невеличкі паростки травички, що насилу проросли під деревами після минулого покосу, беруться в оточення трьома-п’ятьма газонокосарниками. Зробивши свою чорну справу, вони ідуть. Але за мить їхні місця займають наступні ліквідатори, що ідуть слідом. Вони знову косять те, що тільки-но було скошено. Там вже гола, потріскана від лез косарок земля, з якої піднімаються клуби пилу, але винищувальна зброя продовжує безпощадно дзижчати. На «священну війну» проти звичайної травички бензину не шкода.
Вони знову косять те, що тільки-но було скошено. Там вже гола, потріскана від лез косарок земля, з якої піднімаються клуби пилу, але винищувальна зброя продовжує безпощадно дзижчати. На «священну війну» проти звичайної травички бензину не шкода. Жителі будинку № 138 по пр. Б. Хмельницького вирішили захистити травичку у своєму дворі. По-перше, на цій ділянці немає жодної карантинної рослини. У самих захисників зеленої – сезонна алергія на амброзію. По-друге, трав’яний острівець із польовими квітами – дуже естетичного вигляду і милує око. Там приємно бавитися дітям. По-третє, травичка викликає у літніх жителів щемливу ностальгію по рідному селу, звідки перебралися до міста. Словом, клаптик живої природи посеред бетону й асфальту. Нехай би собі був, адже нікому не заважає. 
Спочатку хотіли вирішити ситуацію без конфліктів. Попросили газонокосарника у салатовій спецівці «Екології-Д» не косити на цій ділянці. Той неохоче погодився, пішов. Та за день-другий прийшов і викосив все дощенту, ніби ніхто його ні про що не просив. Наступного разу жителі зупинили ліквідаційну операцію викликом поліції. Вона, звісно, не приїхала, але самого дзвінка на 102 газонокосарнику вистачило і він забрався геть. Але перемогу святкували не довго. За тиждень ліквідатор прийшов вже разом із майстром дільниці. На прохання жильців лишити траву у спокої, майстер скомандувала газонокосарнику: «Коля, косім!». І косарка задзижчала. 
Люди звернулися до департаменту житлово-комунального господарства міськради. За підписом очільника В.В. Грицая їм надійшла відповідь, що «за інформацією керівництва КП «Екологія-Д» бажання жителів мати некошений газон у дворі доведено до працівників підприємства. Звернення взято до уваги і враховано в роботі». Одначе, за місяць, та сама майстриня і той самий газонокосарник знову у дворі. Йому кричать з балкону, щоби забирався. Натомість, він дивиться на свою начальницю, та киває і він вмикає газонокосарку. Начальниці дільниці виносять «бумагу» з печаткою – згаданий вище лист за підписом Грицая. На майстриню це не справляє жодного ефекту. «Не морочьте мне голову! – відрізає вона. – Коля, давай!». Грицаю пишуть знову. Від нього знову надходить відповідь про повторно проведену бесіду з начальницею дільниці і про взяті до уваги та враховані в роботі бажання жителів мати нескошений газон. За місяць ті ж самі начальниця дільниці і газонокосарник знову у дворі. Люди вибігають з листами за підписом Грицая, на що майстриня відповідає, що вона нічого не знає, з нею ніхто ні про що не говорив, ніяких розпоряджень від керівництва їй не надходило і вона виконує свою роботу. Після косарки ділянка двору справляє жахливе, апокаліптичне враження. Ніби вона спалена напалмом, замість зелені – пожухле місиво і потріскана земля. Все викошено дощенту. 
І таке відбувається на тлі хронічного пияцтва двірнички «Екології-Д» та її колег по КП. Вони цілими днями зависають у дворі на лавках, розпиваючи спиртне з алкозалежним елементом із прилеглих будинків. Після ходять у фірмових екологічних жилетах вісімками, або пересуваються вздовж стін, тримаючись за них руками. На одягу спереду і з-заду – плями від падінь. На скарги щодо хронічних запоїв працівників сервісного підприємства від того ж Грицая надходять листи зі вже звичними трафаретами: «проведено бесіду», «взято до уваги», «враховано в роботі». Мешканці горішніх поверхів потерпають від дірявого даху. Після дощів – на сходинкових майданчиках дев’ятого, восьмого і сьомого поверхах – калюжі, стеля і стіни в коридорі – мокрі у розводах. Написали і про це. Прийшли якісь, залізли на дах, погрюкали там. Сказати, що проблема усунута повністю – ні, просто стало менше капати. Два поверхи будинку вже рік як чорні від кіптяви після пожежі на електрощитових. До цього в «Екології-Д» руки не доходять. Вони зайняті косарками. А протести людей їм тільки додають завзяття і наснаги у виконанні послуги, яка нікому не потрібна. В «Екології-Д» на телефоні 067 717 18 79 відверто знущаються: коли їм цитуєш отримані від Грицая листи, відповідають, що можна писати, скільки завгодно і куди завгодно, а вони як косили траву, так і будуть. Вона ж бо не на чийомусь приватному подвір’ї, а на комунальній території, а «Екологія-Д» – комунальне підприємство і косити траву – функція КП, яка сумлінно виконується і надалі буде. Незважаючи ні на які звернення. Фішка в тому, що покоси трави – вигідна для «Екології-Д» штука. На це виділяються кошти, явно не пропорційні кількості газонокосарників, які беруть участь в ліквідаційних заходах, і обсягах трави, яку косять. Витрати очевидно завищені. Тому, як у тій пісеньці: «А нам все равно, а нам все равно, мы волшебную, косим трынь-траву». Ось вам яскравий приклад «економного» господарювання, «ненав’язливого» радянського сервісу та притаманному йому зухвалого, хамського, цинічного поводження сервісного підприємства зі споживачами послуг. Споживачі, що оплачують послугу – відмовляються від неї, а її насильно виконують із садистською насолодою.«Екологія Д» – зразково-показовий носій невмирущих традицій «швондєрізму». Комунальне підприємство має таке ж відношення до екології, як «Освенцім» до оздоровлення.
Довідка: «Екологія-Д» належить до орбіти братів Дубінських. В минулому році  ця компанія у Дніпрі отримала тендерів з комунальних послуг на 191,41 млн гривень, з початку цього року – вже на 140,74 млн гривень. А от міська влада сусіднього Кам’янського наприкінці минулого року цю фірму попросила на вихід».

От «Кстати+». Единственное, где автор допустил неточность – это то, что он называет «Экологию Д» коммунальным предприятием. Это ведь не коммунальное предприятие, а фирмочка братьев Дубинских, о чем автор сам указал в справке в конце статьи.
Источник: https://litsa.com.ua/trava-u-doma-ekologiya-d-naxabno-navyazuye-poslugu….
 

Новости партнеров