За обмін деяких доларів у ПриватБанку доведеться доплатити

Надіслав: Александр Бугаев , дата: нд, 03/03/2024 - 12:03
долар

У всіх відділеннях ПриватБанку почали обмінювати значно зношені чи пошкоджені купюри іноземної валюти – зокрема долари – за принципом інкасо. Тобто за окрему плату.

Про це повідомляє банку OBOZ.UA.

Розмір комісії зафіксували у відсотках. Він становить 10% від обмінюваної суми. Тобто, якщо ви обмінюєте, наприклад, 100 доларів, банку доведеться віддати у вигляді комісії 10 доларів. Якщо 1 000 доларів – сотню і т.д.

При цьому, розповіли у банку раніше, суму, що вийшла після обміну, зараховують на валютну картку клієнта. Для цього достатньо оформити віртуальну картку.

Які купюри обмінюють за принципом інкасо

На інкасо мають приймати пошкоджені банкноти. Зокрема:

розірвані (розрізані) на частини;
з пошкодженими елементами дизайну та захисту (видалено цифрові або текстові позначення номіналу, зображення портрета, оптично змінні елементи захисту, захисні стрічки);
зі зміненим первісним кольором паперу та/або зображень.

Усі інші купюри мають приймати без додаткової плати.

Очікувати обміну може довестись три роки

Водночас, зазначають аналітики Telegraf, сам обмін займе деякий час. При чому, досить тривалий.

"Комісію потрібно платити одразу, і долари у вас забирають. А ось сам обмін, тобто повернення гривень, буде через деякий час. ... Від 6 місяців до трьох років", – йдеться в матеріалі.

За що ще потрібно платити

Також у касі можуть попросити сплатити за перевірку купюри на справжність. Однак лише в тому випадку, якщо купюра в такому стані, що не зрозуміло відразу, чи вона справжня.

"Це 50 коп. за купюру. Але не менш ніж 100 грн [загалом]", – зазначили у банку.

Тобто якщо вам потрібно перевірити на справжність одну купюру, ви заплатите 100 грн. За перевірку 200 купюр також потрібно буде заплатити 100 грн (0,5 грн х 200 = 100 грн). А за кожну наступну купюру (починаючи з 201-ї) потрібно доплачувати по 50 копійок. 

Скільки доларів дозволяється купувати українцям

Водночас, в Україні більше не діють обмеження на кількість іноземної валюти, що купується – в т.ч., доларів. При чому, купувати необхідну суму українці можуть як у банках, так і в обмінниках. Нові правила НБУ діють із 1 грудня 2023 року.

Доти ж у країні діяли обмеження – і купити можна було лише певну кількість валюти. Як нагадав нардеп від "Слуги народу" Данило Гетманцев, обсяг можливого продажу готівкової валюти для кожного банку визначався як сума кількох складових:

залишку готівкової валюти у банках станом на 13 квітня 2022 року;
обсягу перевищення між купівлею-продажем готівкової валюти та 120% від обсягу купленої безготівкової валюти у населення.

У самому ж регуляторі запевняють: скасування обмежень на продаж валюти населенню позитивно позначиться на стані ринку. Зокрема, за оцінками, це сприятиме:

мінімізації різниці між готівковим та безготівковим курсами;
стабілізації курсових очікувань;
підвищення стійкості валютного ринку.