17 лютого - цей день в історії

Надіслав: elena , дата: сб, 02/17/2024 - 07:55
календарь

Історичні досягнення 17 лютого в Україні та за її межами.

1944 - у ході переможної для Радянського Союзу Корсунь-Шевченківської операції (Друга світова війна) гине командувач військ Вермахту генерал Штеммерман.

1947 - день народження Міжнародної асоціації юристів (організація заявляє, що вона формує майбутнє спільноти юристів у всьому світі, а також впливає на реформи у сфері міжнародного права).

1947 - сигнал радіостанції "Голос Америки" досяг і радянського слухача (завідував російської службою радіостанції знаменитий "неповерненець" Олександр Бармін).

1979 - розпочалася одна з перших воєн між країнами комуністичного блоку: китайсько-в'єтнамський конфлікт (переможця так і не виявлено, але ряд дослідників схиляються до думки, що Китай зазнав поразки).

1983 - цей день вважається датою народження мови програмування Ада (структурна, модульна мова програмування, що містить високорівневі засоби програмування паралельних процесів).

1955 - створена Одеська кіностудія художніх фільмів.

2008 - балканська область Косово проголосило незалежність від Сербії, цей акт отримав визнання 69 держав.

17 лютого 2024 рік - народились:

1867 - один з керівників Севастопольського повстання 1905, революціонер Петро Петрович Шмідт (увійшов в історію як лейтенант Шмідт).

1890 - британський натураліст Роналд Фішер (вніс величезний вклад у розвиток сучасної прикладної математичної статистики).

1902 - радянський воєначальник Василь Митрофанович Шатилов (командував дивізією, солдати якої, поставили Прапор Перемоги над рейхстагом).

1920 - учасник руху Опору у Франції в роки Другої світової війни, Василь Васильович Порик (його загону вдалося звільнити в'язнів концтабору Бомон).

1943 - українська актриса Раїса Степанівна Недашківська (народна артистка України, в даний час художній керівник Театру "Під зоряним небом").

1957 - канадська співачка, виконавиця кельтської музики в світі Лоріна Маккеннітт.

1963 - найзнаменитіший баскетболіст всіх часів і народів Майкл Джордан (примудрився в одному сезоні стати олімпійським чемпіоном, чемпіоном НБА і найціннішим гравцем регулярного сезону, дане досягнення поки що ніким не побито).

1981 - американська актриса і фотомодель, скандалістка і світська левиця Періс Хілтон (її особисте життя часто стає надбанням громадськості).