4 листопада відзначають День залізничника України.
Ще сьогодні Всесвітній день ЮНЕСКО, День національної єдності та День збройних сил в Італії, День якісної роботи, Міжнародний день маркетингу, День здорового глузду, Національний день цукерок у США, Ніч Гая Фокса у Великій Британії.
Православна церква вшановує пам'ять святого преподобного Йоакинія Великого; святих мучеників Никандра і Єрмея.
День залізничника
Своє професійне свято залізничники України відзначають 4-го листопада. Ініціатором цієї дати в українських календарях виступила Львівська залізниця.
4-го листопада 1861 року, коли сучасний український Львів перебував під протекцією Австро-Угорської імперії, на залізничний міський вокзал прибув перший пасажирський потяг "Ярослав". За сучасними мірками це був справжній поїзд міжнародного сполучення, який відкрив сучасну історію української залізниці. Він курсував між Віднем і Львовом, перетинаючи міста Краків і Перемишль.
Всесвітній день ЮНЕСКО
Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, або скорочено UNESCO (ЮНЕСКО), є спеціалізованою установою Організації Об'єднаних Націй.
Її засновано 16 листопада 1945 року з метою сприяння миру і безпеці в усьому світі через освіту, науку, культуру і комунікацію.
Статут, підписаний цього дня, набув чинності 4 листопада 1946 року і був ратифікований 20 країнами. У 1958 році в 7-му окрузі Парижа відкрилася штаб-квартира організації.
Станом на 2017 рік до неї входять 195 держав-членів і 10 асоційованих членів.
День якісної роботи
День якісної роботи або дій із працевлаштування був створений з метою спонукати шукачів роботи мислити нестандартно і зосередитися на отриманні роботи, що не лише відповідає їхнім амбіціям, а й дає змогу розумно сплачувати рахунки.
Міжнародний день маркетингу
Створений з метою популяризації та просування міжнародного визнання маркетингу як сфери знань, праці, досліджень та інновацій, що існує в установах і компаніях у всьому світі, сприяє культурному та економічному розвитку народу.
У менеджменті та бізнесі маркетинг - це методологія, яка охоплює процес вивчення, створення та надання цінності для задоволення потреб цільового ринку в товарах і послугах.
Це один із основних компонентів управління бізнесом і комерцією, що включає, насамперед, визначення потреб, смаків і вподобань одного або кількох споживчих сегментів з метою позиціонування ціннісної пропозиції таким чином, щоб вона відрізнялася від конкурентної.
Ніч Гая Фокса у Великій Британії
Із 4 на 5 листопада. Також відома як ніч багать і ніч феєрверків. Гай Фокс - англійський дворянин-католик, народився в Йорку, найвідоміший учасник Порохової змови проти англійського і шотландського короля Якова I 1605 року. Відомий своєю невдалою спробою підірвати палати парламенту.
Ще цього дня:
1918 - Уночі з 3 на 4 листопада почалися польсько-українські бої за Перемишль;
1921 - Розпочався Другий зимовий похід Армії УНР під проводом генерал-хорунжого Юрія Тютюнника - головна Волинська група перейшла польсько-український радянський кордон під Олевськом;
1922 - У Єгипетському королівстві знайдено гробницю Тутанхамона;
1937 - Останній день розстрілів в урочищі Сандармох капітаном держбезпеки Михайлом Матвєєвим 1111 в'язнів Соловецької в'язниці особливого призначення, серед них - кольори української інтелігенції;
1940 - Президія Верховної Ради СРСР встановила кордон між Молдавською та Українською РСР, унаслідок чого 8 із 14 районів колишньої Молдавської АРСР залишилися у складі України;
1946 - Підписано китайсько-американський Договір про дружбу і взаємну торгівлю;
1950 - У Римі держави-члени Ради Європи підписали Конвенцію про захист прав людини та основних свобод;
1956 - Радянські війська придушили повстання в Угорщині;
1970 - Пасажирський авіалайнер "Конкорд" під час випробувань удвічі перевищив швидкість звуку;
1979 - Захоплення американського посольства в Тегерані іранськими студентами ("революційною гвардією");
1984 - Заснування компанії "Dell".
Цього дня народилися:
180 років від дня відкриття (1844) у м. Львові Цісарсько-королівської технічної академії;
140 років від дня народження Григорія Костянтиновича Голоскевича (1884–1934), українського вченого-мовознавця, громадського діяча; за іншими даними народився 01.01.1885 р.; за іншими даними помер 1935 р.;
130 років від дня народження Костянтина Олександровича Копержинського (1894–1953), українського літературознавця, фольклориста, етнографа, бібліографа.
Джерело: Інтерфакс