Діє заборона на вилов раків: про що важливо пам’ятати

Надіслав: slavkin1 , дата: ср, 08/16/2023 - 07:21
Ворон

10 серпня цього року Державне агентство меліорації та рибного господарства України на своєму офіційному веб-сайті (https://darg.gov.ua) повідомило, що в Україні розпочинається заборона на вилов раків. У більшості водойм України розпочинається період линьки раків під час якої заборонено їх вилов. Зараз про це більш детально. 

Періоди, коли лов раків заборонено

Державне агентство меліорації та рибного господарства України(Держрибагентство) роз’яснило, що враховуючи гідрометеорологічну ситуацію на рибогосподарських водних об’єктах і стан популяцій річкових раків, Інститутом рибного господарства НААН розроблено науково-біологічне обґрунтування, яким встановлено конкретні періоди другої линьки річкових раків, під час якої їх вилов заборонено:
- у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах – з 15 серпня 2023 року по 30 вересня 2023 року (включно);
- у Дніпровсько-Бузькій гирловій системі – з 10 серпня 2023 року по 20 вересня 2023 року (включно).

Яка мета заборони лову раків

Основна мета заборони – захистити членистоногих у період їх другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі. Період формування та зміцнення нового панцира може тривати від одного до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов раків.
Детальніше про заборону на вилов річкових раків можна ознайомитися у наказах територіальних органів Держрибагентства.

Щодо відповідальності за незаконний вилов раків

У Держрибагентствінагадали, що за незаконний вилов раків та під час заборони передбачено покарання від адміністративного штрафу до кримінальної відповідальності. Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 3 332 грн. за кожного виловленого рака.

Ігор Ворон, юрист.