Лікарня імені Мечнікова залишиться в підпорядкуванні Дніпропетровщини

Надіслав: slavkin1 , дата: сб, 09/30/2023 - 18:26
Мєчка

Про це повідомив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.
Нагадаємо, що кілька місяців тому чиновники Києва заявили про намір передати цю лікарню на баланс держави і створити на її базі так звану університетську клініку. Це викликало спротив у Дніпрі, пішли гучні дискусії.
І от тепер є компромісний варіант, повідомляє Лукашук.
«Нині в нас є одне з питань, яке потребує якнайшвидшого вирішення – створення на Дніпропетровщині потужної університетської клініки. Стосовно цього ми спілкувалися з міністром охорони здоровʼя Віктором Ляшком торік в контексті лікарні ім. Мечникова: після консультацій стало зрозуміло, що саме цей медзаклад ми не можемо передати Міністерству охорони здоровʼя.
Почали шукати інші шляхи.
Варіант, над яким працюємо наразі – передача в підпорядкування МОЗу Криворізької міської лікарні №2, відомої як «тисячка». Вже неодноразово обговорював це з виконуючим обовʼязки міського голови Кривого Рогу Юрієм Вілкулом. 
Поясню, чому.
«Тисячка» – великий медзаклад, допомогу в якому отримують не лише мешканці Криворіжжя. Туди також звертаються люди з деокупованих територій. Лікарня потребує суттєвого оновлення, провести яке міським чи обласним коштом неможливо – занадто великі витрати, які наші бюджети просто не «потягнуть».
До цього закладу приєднано 4 і 9 міські лікарні, щодо яких місто має багато роботи, адже в якості університетської клініки вони не потрібні. Їх треба буде відділити, вибудувати систему функціонування і лише потім передавати «тисячку» МОЗу. 
Можу запевнити, що разом з міською владою в нас є спільне бачення майбутнього медзакладу і порозуміння. Є і підтримка МОЗу в цьому питанні. Держава має ресурси для тієї потужної модернізації, якої потребує лікарня. Питань чимало, але разом ми зможемо їх вирішити. 
Кривий Ріг – моє рідне місто. Хочу зробити тамтешню медицину якомога якіснішою. Так само, як і по всій області. Є над чим працювати, тож сфера охорони здоровʼя– пріоритетний для органів місцевого самоврядування напрямок роботи. 
Певен, що депутатський корпус Кривого Рогу підтримає ініціативу передачі «тисячки» в підпорядкування МОЗу для створення на базі лікарні університетської клініки», - пише Лукашук у своєму фейсбуці.