Олігарху з Дніпра продовжили арешт

Надіслав: slavkin1 , дата: вт, 11/28/2023 - 16:12
беня

Шевченківський районний суд міста Києва продовжив запобіжний захід для бізнесмена Ігоря Коломойського у вигляді тримання під вартою до 26 січня 2024 року з альтернативою застави в розмірі 3 млрд 712 тисяч гривень. Про це пише Інтерфакс-Україна.
"Продовжити термін тримання під вартою підозрюваного Коломойського Ігоря Валерійовича в межах строку досудового розслідування до 26 січня 2024 року включно. Визначити підозрюваному Коломойському Ігорю Валерійовичу заставу в розмірі 1 млн 118 тис. прожиткових мінімумів працездатних осіб, що становить 3 млрд 712 тис. грн, яка може бути внесена і самим підозрюваним, і іншою фізичною або юридичною особою", - зачитала суддя рішення суду перед закриттям засідання у вівторок.
За її словами, у разі внесення застави на Коломойського буде покладено низку процесуальних зобов'язань, а застосованим запобіжним заходом вважатиметься застава.
Як повідомлялося, 24 жовтня Шевченківський районний суд Києва залишив чинним запобіжний захід Коломойському у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави в 3,8 млрд грн, не задовольнивши клопотання адвокатів про зміну запобіжного заходу на цілодобовий домашній арешт.
Коломойського підозрюють у шахрайстві та заволодінні коштами ПриватБанку. Служба безпеки України оголосила йому підозру за двома статтями Кримінального кодексу: ст. 190 (шахрайство), ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом). Правоохоронці встановили, що бізнесмен протягом 2013-2020 рр. легалізував понад 0,5 млрд грн шляхом їх виведення за кордон. Водночас він використовував інфраструктуру підконтрольних банківських установ.
За даними слідства, у період з 2013-го до 2014 року Коломойський незаконно заволодів 5,8 млрд грн. Для цього він створив злочинне угруповання, що складалося зі співробітників банку, в якому він був засновником й акціонером.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) і Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) повідомили про підозру колишньому кінцевому бенефіціару ПАТ КБ "Приватбанк" Коломойському і п'ятьом його колишнім топменеджерам у заволодінні коштами банку на суму понад 9,2 млрд грн.