На Дніпропетровщині виявили новий осередок масового розмноження сарани. Шкідника зафіксували на території Новопокровської громади Дніпровського району.
Фахівці підтвердили наявність сарани перелітної (Locusta migratoria L.). Через підвищену чисельність шкідника 21 серпня на території громади запровадили особливий режим захисту рослин. Він поширюється на площу 60 гектарів у районі ставка в селищі Новопокровка.
Для боротьби зі шкідником створили робочу групу та визначили першочергові заходи. Зокрема, фахівці постійно моніторитимуть територію та обстежуватимуть сільськогосподарські угіддя, пасовища, перелоги, лісосмуги, прибережні зони й занедбані земельні ділянки.
Якщо чисельність саранових досягне критичного рівня — 2–5 особин на квадратний метр для стадних видів або 10–15 особин для нестадних, проводитимуть винищувальні заходи.
Для знищення шкідника використовуватимуть дозволені в Україні засоби захисту рослин із дотриманням усіх установлених норм безпеки. Також проводитимуть механічне знищення місць розмноження сарани та контролюватимуть ефективність проведених заходів.
Окрему увагу приділятимуть місцям скупчення личинок, а також занедбаним ділянкам, пасовищам, перелогам, лісосмугам і прибережним територіям, де можуть виникати нові осередки.
Власників пасік завчасно повідомлятимуть про проведення захисних обробок — не пізніше ніж за три доби до початку робіт.
Ситуація перебуває на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області. Жителів області, землевласників, землекористувачів та аграріїв закликають повідомляти фахівців або органи місцевого самоврядування про виявлення масових скупчень сарани.