Сади жителів Дніпропетровщини атакують небезпечні вороги

Надіслав: Александр Бугаев , дата: нд, 05/05/2024 - 09:10
плод

Аномально жарка погода першої половини квітня сприяла стрімкому наростанню середньодобових температур та активному виходу шкідників саду. На півдні області у плодових насадженнях розпочався літ метеликів яблуневої плодожерки.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби Дніпропетровської області.

Але садам загрожує не тільки цей шкідливий метелик.

Погодні умови сприяють також повсюдному розвитку хвороб плодових культур - борошнистої роси, плодової гнилі, парші.

У черешневих садах розпочася літ вишневої мухи. У період масового льоту вишневої мухи (початок цвітіння білої акації) вишню і черешню середнього та пізнього строків достигання рекомендуємо обробити хімічними препаратами з додаванням фунгіцидів проти хвороб кісточкових - кокомікозу, моніліального опіку, плодової гнилі - згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

У період масового відкладання яєць та початку відродження гусениць і личинок даних шкідників (через 10-12 днів після попереднього обробітку, але не пізніше як за 20 днів до початку збору врожаю) необхідно провести повторний обробіток.

Звісно ці роботи потребують обережності. Тож обов’язково за 3 доби попередити голів виконавчих комітетів сільських та селищних рад, власників пасік про час та місце проведення (вказати назву, ступінь і строк дії токсичності препарату).