Музей історії міста Кам’янське продовжує реалізацію міжнародного гранту з метою забезпечення схоронності колекції

Опубликовано slavkin - пт, 08/05/2022 - 14:24
музей

Під час повномасштабної війни, розв’язаної РФ проти України, щодня страждають жителі та інфраструктура мирних міст, об’єкти культурного та історичної спадщини, включаючи музеї. Збереження  їх – справа особливої важливості,  адже ліквідація національної ідентичності  українців – стратегічна  мета окупантів.
Збереження історико-культурної спадщини потребує значних зусиль та матеріальних ресурсів, набагато більших від скромних  можливостей українських закладів культури. В цій ситуації єдиним виходом стає допомога спеціалізованих і благодійних організацій. Однією з них є ALIPH Foundation (Міжнародний альянс захисту культурної спадщини в зоні конфликтів), штаб-квартира якого находиться в Швейцарії. Це міжнародний фонд, метою якого є збереження пам’яток культури та мистецтва в країнах, які страждають від війни та воєнних конфліктів.  
З початком російського вторгнення в Україну представники фонду затвердили окрему програму допомоги українським музеям, об’єктам  культурної спадщини. Музей історії міста Кам’янське, який отримав цю фінансову допомогу, успішно продовжує реалізацію проєкту.
На сьогоднішній день закуплені всі матеріали, здійснений демонтаж експозиції та консервація музейних предметів, виготовлені ящики, на випадок необхідності перевезення експонатів у більш безпечне місце. Також були здійснені заходи з запобігання знищенню музейних пам’яток, що знаходяться на примузейній території, серед них – декоративна композиція «Мамай», половецькі кам’яні баби, аутентичний пам’ятник «Прометей».
Неможливо переоцінити значення допомоги, що здійснюється європейськими партнерами музеям України у такий критичний момент  нашої історії.