Останнім часом чимало кам’янчан ставлять запитання: чому в нашому місті, на території якого разташована Середньодніпровська (колишня Дніпродзержинскька) ГЕС, часто бувають віялові відключення енергопостачання? Адже, за думкою деяких містян, якщо у нас є ГЕС, то й електроенергія повинна нам постачатись у першу чергу.
Ми вирішили з’ясувати, чи дійсно має Кам’янське якісь пільги на енергопостачання як місто, де розташована гідроелектростанція. Наш співрозмовник – директор Середньодніпровської ГЕС Вадим Медьєши.
- Вадиме Іштвановичу, чи може «Середньодніпровська ГЕС» забезпечити пільгове постачання електричної енергії в м. Кам’янське на підставі того, що ГЕС територіально знаходиться у місті?
- Одразу кажу - ні. Постачати електричну енергію в окремо взяте місто ми не маємо технічної можливості. Крім того, ми залежимо від гідроресурсу у водосховищах і наше основне завдання – це не тільки виробіток електричної енергії, але і забезпечення покриття пікових графіків навантажень, регулювання частоти і потужності та створення мобільного аварійного резерву в об’єднаній енергосистемі країни.
- Куди постачається електрична енергія, вироблена Середньодніпровською ГЕС?
- Вся вироблена електрична енергія надходить до Об’єднаної енергосистеми України. За умов нормальної роботи, далі Укренерго координує передачу електроенергії до обленерго. А ті, в свою чергу, координують подачу до населених пунктів.
- Чи може міська влада якимось чином впливати на керівництво ГЕС, наприклад, вимагати збільшити обсяги постачання електроенергії у місто?
- Ні, не може. Компанія Укргідроенерго, до складу якої входимо і ми - державне підприємство, і ми працюємо в Об’єднаній енергосистемі України згідно диспетчерських графіків НЕК "Укренерго". Саме вони забезпечують баланс виробництва, споживання електроенергії і потужності в енергосистемі в режимі реального часу. Простіше кажучи, вони керують енергосистемою країни.