7 січня - цей день в історії

Надіслав: ilona , дата: вт, 01/07/2025 - 07:30
календар, історія

7 січня відзначають Міжнародний день програмістів, Міжнародний день дурної ходи, День темпури, День пупса, День прядки. У США - День наставника. Православна церква - собор святого Івана Хрестителя.

Міжнародний день програмістів

Дата була обрана тому, що в цифрових системах число 7 часто асоціюється з магією або завершеністю. Воно також може символізувати гармонію, яку програмісти прагнуть досягти у своєму коді.

День наставника

День "Я - наставник" або День наставника у США відзначають 7 січня щорічно. Це день, присвячений визнанню та оцінці неоціненної ролі наставників у спрямуванні та формуванні життя людей.

Міжнародний день дурної ходи

З 2012 року Міжнародний день дурної ходи відзначають 7 січня. Ідея святкування навіяна знаменитим скетчем із британського серіалу "Цирк, що літає, Монті Пайтона", де головний герой Джона Кліза є держслужбовцем, який дурною ходою прямує до Міністерства.

День темпури

Щороку шанувальники японської кухні святкують День темпури - свято, присвячене унікальній страві, що набула популярності далеко за межами Японії. Темпура - це не лише кулінарна традиція, а й ціла культурна спадщина, яка об'єднує покоління гурманів.

День пупса

Іграшки з великою головою відзначають День народження 7 січня.

День прядки

День прядки відзначають 7 січня - це свято традицій і ремесла, яке святкується наступного дня після свята Богоявлення. Цей день знаменує повернення жінок до роботи після дванадцяти днів Різдва, насамперед відновлення прядіння та інших домашніх справ.

Ще цього дня:

1919 - Після переходу влади від Директорії до червоноармійських загонів у Житомирі та навколишніх містечках почалися єврейські погроми, які тривали тиждень;

1924 - В Одеському округу під час різдвяних торгів сталися єврейські погроми, що відбувалися під антирадянськими та антисемітськими гаслами, які перекинулися і на Ольвіополь;

1927 - Зроблено перший трансатлантичний телефонний дзвінок із Нью-Йорка до Лондона;

1929 - У Нью-Йорку молоко вперше у світі почали продавати в картонних пакетах;

1949 - Університет Південної Каліфорнії в Лос-Анджелесі оголосив про отримання першої фотографії генів;

1953 - Президент США Гаррі Трумен оголосив про наявність у Сполучених Штатів водневої бомби;

1980 - Індіра Ганді знову стає прем'єр-міністром Індії;

1989 - Спадкоємний принц Японії Акіхіто проголошений новим імператором. У Японії настала нова ера Хейсей;

1992 - Португалія визнала незалежність України;

1992 - Телефонна компанія AT&T випустила перший відеотелефон. Він коштував 1499 доларів;

1999 - У Сенаті США розпочалися слухання щодо імпічменту президента Білла Клінтона, якого звинуватили у брехні під присягою щодо стосунків із Монікою Левінські;

2015 - Теракт у Парижі: двоє озброєних ісламських терористів у масках напали на редакцію сатиричного журналу "Charlie Ebdo" і вбили 12 осіб. Наступного дня їхні спільники знову вбили невинних. Лише через два дні терористи були оточені загонами поліції і застрелені під час штурму.

Цього дня народилися:

130 років від дня народження Антона Дмитровича Лебединця (Бас-Лебединець) (1895−1979), українського композитора, диригента, педагога, музично-громадського діяча;

120 років від дня народження Костянтина Олександровича Лордкіпанідзе (1905−1986), грузинського письменника, перекладача, зокрема творів Т. Шевченка, І. Франка;

100 років від дня народження Танасія Танасійовича Баранюка (1925–1964), українського майстра різьблення по дереву;

100 років від дня народження Джеральда Малкольма Даррелла (1925−1995), британського вченого-зоолога, натураліста, письменника-анімаліста, засновника Джерсійського тресту збереження диких тварин і Фонду охорони дикої природи.

Джерело: Інтерфакс