Чи призвуть до ЗСУ чоловіків, які не проходили строкову службу

Надіслав: Александр Бугаев , дата: сб, 06/22/2024 - 13:27
н

Мобілізувати до ЗСУ можуть чоловіків від 18 до 60 років за винятками, передбаченими законодавством. Непроходження строкової служби не є підставою для звільнення від призову. 

Про це повідомив юрист Данило Гончаренко, пише expert.in.ua.

Коли мобілізують чоловіків, які не проходили строкову службу

Він зауважив, що ті, хто не проходив строкову військову службу, формують так званий громадський резерв. У результаті ці чоловіки можуть бути залучені для комплектування і поповнення радів військових ЗСУ, Нацгвардії та інших військових формувань. Тому єдиною умовою для їхнього призову є придатність до служби за висновком ВЛК.

“Водночас зважаючи на відсутність попередньої військової підготовки, таких новобранців спершу необхідно навчити основам військової справи в навчальних центрах чи на полігонах до того, як вони зможуть безпосередньо долучитися до бойових дій”, — сказав Данило Гончаренко.

За його словами, таких громадян не можна відразу відправити на передову без належного навчання.

Цей резерв — важливе джерело для періодичного ротаційного поповнення особового складу в разі триваючого конфлікту та потреби в додаткових силах.

Юрист додав, що перед відправленням до військової частини такі громадяни повинні пройти військову підготовку, метою якої є надання необхідним навичок володіння зброєю, тактичної підготовки та засвоєння основ військової справи.