Чи враховуються доходи повнолітньої дитини, яка живе окремо від батьків при призначенні субсидії: роз’яснення Міністерства соцполітики

Надіслав: ilona , дата: пт, 05/24/2024 - 09:15
в

14 травня цього року Міністерство соціальної політики України на своєї офіційної сторінці в соціальної мережі Facebook (https://www.facebook.com/MLSP.gov.ua) надало важливі роз’яснення, чи враховуються доходи повнолітньої дитини, яка живе окремо від батьків при призначенні житлової субсидії. Зараз розповімо про це більш детально.

Якщо повнолітня дитини живе окремо від батьків

Під час розрахунку житлової субсидії мають враховуватися доходи усіх членів домогосподарства.

Проте, якщо повнолітня дитина не проживає за адресою реєстрації (наприклад, працює в іншому місті), субсидію може бути призначено без урахування її доходів.

Для цього потрібно надати документ, що підтверджує непроживання людини за місцем реєстрації, наприклад, довідку з місця роботи або навчання.

Якщо ж надати довідку неможливо, таку інформацію треба зазначити у декларації.

Тоді житлову субсидію може бути призначено на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов. Такий акт на вашу вимогу складає посадова особа виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті ради та передає до Пенсійний фонд України.

 

Ігор Ворон, юрист