Чи законно вручати повістки на роботі

Надіслав: Александр Бугаев , дата: пн, 05/20/2024 - 09:28
війна

Закон дозволяє вручати повістки військовозобов'язаним за місцем їхньої роботи. При цьому працедавець має чіткі зобов'язання не лише сповістити, а й проконтролювати явку працівника до військкомату.

Про це речник Міністерства оборони старший лейтенант Дмитро Лазуткін заявив на Youtube-каналі відомства.

Так він пояснив, чи можуть вручити військовозобов’язаному громадянину повістку на роботі.  

"Відповідно до положень Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою уряду, представники виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, а також роботодавці керівники підприємств установ і організацій здійснюють оповіщення, вручення повісток, ознайомлення із наказами про необхідність прибути до ТЦК", – прокоментував він.

Нагадаємо, з 18 травня 2024 року під час перетину кордону України громадяни нашої країни призовного віку зобов'язані підтвердити право на виїзд за межі держави. Також їм необхідно надавати військово-облікові документи.

Окрім того, відповідно до закріплених у законі нововведень, протягом 60 днів (до 16 липня) всі військовозобов'язані громадяни нашої країни зобов'язані оновити свої облікові дані. Зробити це можна під час візиту до ТЦК чи ЦНАП, а також через е-кабінет.