Думки з приводу: коли темрява – не завжди зло

Надіслав: Александр Бугаев , дата: чт, 07/11/2024 - 17:50
а

Нещодавно прочитав доволі цікаву річ: вчені довели, що електричне світло, оте саме, яке нам сьогодні по 12 годин на добу вимикають, виявляється, досить шкідливе для нашого здоров’я. Ми досі наївно вважали, що таке часте відключення світла негативно впливає на наше психічне та фізичне здоров’я. А виявляється, навпаки.

Причому, світло загрожує не якимись там легкими нездужаннями, а доволі серйозними хворобами! І довели це, зауважте, не наші вчені, а австралійські. От, наприклад, ви несподівано прокинулися серед ночі, встали з ліжка і пішли… ну, скажімо, на кухню, попити води. По дорозі, ви, звичайно ж, обов’язково ввімкнете світло – не шукати ж кран, пляшку чи щось там іще в темряві, навпомацки. І дарма! Як стверджують ті самі австралійські вчені, будь-який вплив світла після опівночі загрожує метаболічними порушеннями, зокрема, розвитком діабету 2 типу. Навіть, якщо ви не вмикали світло, а присвітили собі ліхтариком чи телефоном – усе одно діабет вам гарантований! Навіть, якщо у вас немає генетичної схильності до нього. 

Виходить, даремно ми, коли вимикають світло, дратуємось, злимося, засмучуємося, нервуємо. Бо ж, виявляється, темрява для нашого здоров’я – корисна, а електричне світло, навпаки, небезпечне! Так що, якщо вже приспічило в темряві на кухню чи ще кудись - йдіть краще навпомацки. Звичайно, можете на щось налетіти чи через щось перечепитися, і, навіть, травмуватися, але це все одно краще, ніж діабет просто так, з нічого, підчепити. Краще вже зовсім не вставати, потерпіти до ранку. Недарма ж сказав колись один мудрий чоловік, що темрява не завжди означає зло, а світло не завжди приносить добро. 

Так що взимку, коли будемо сидіти без світла більшу половину дня і усю ніч, не треба морочитися з генераторами, свічками, ліхтариками і розумними лампочками, а шукати у темряві, як кажуть, позитив і користь для свого здоров’я.

Он, лікарі – наші, не австралійські - радять побільше гуляти на свіжому повітрі (нехай і в темряві, бо ж ліхтарі вуличні теж не горять). Або зайнятися прибиранням – наприклад, на своєму робочому столі, або перепакуванням сипучих харчів. Ця робота, вважають вони, не потребує яскравого освітлення. Зате для мозку приємна. А набридне прибирати – просто лягайте спати. Хоч виспитесь досхочу.

Згадалося, як колись казав один юморист: «Раніше вимкнуть світло – раніше спати ляжемо. Народжуваність буде така, що китайці позаздрять!