Скільки триватиме відпустка вчителів у 2024 році

Надіслав: Александр Бугаев , дата: вт, 05/28/2024 - 10:52
23

Захисник прав у сфері освіти Сергій Горбачов пояснив, що у період воєнного стану основна відпустка може становити максимум 24 дні на рік. Водночас, педагоги, як і інші працівники, також можуть скористатися відпусткою без збереження заробітної плати, яка не може бути більшою, ніж 30 днів на рік. 

Відпустка, яку беруть вчителі у звʼязку з сімейними обставинами, надзвичайними ситуаціями та збройною агресією проти України, без збереження зарплатні, не нараховуються до стажу роботи. Проте це не забороняє мати основну відпустку, повідомляє OBOZ.UA з посиланням на офіційний сайт освітнього омбудсмена. 

"Якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника становить більш як 24 календарних дні, надання не використаних у період дії воєнного стану днів такої відпустки переноситься на період після припинення або скасування воєнного стану. Ця норма залишається чинною, але, відповідно до змін, тепер за рішенням роботодавця невикористані дні такої відпустки можуть надаватися без збереження заробітної плати, що визначено абзацом 2 частини 1 статті 12 цього закону", – йдеться у поясненні. 

Водночас зміни також торкнулись і періоду після народження дитини. Відпустка надається не пізніше трьох місяців з дня її народження.
На період навчання вчителі можуть отримати додаткову відпустку тривалістю до 6 днів з компенсацією зарплати за рахунок профспілкової організації. 

Перенесення вихідних та робочих днів визначається трудовим або колективним договором. В інших випадках наказ здійснює роботодавець.