Українські вчені звернулася до Зеленського з проханням накласти вето на скасування переходу на літній час

Надіслав: Александр Бугаев , дата: чт, 07/18/2024 - 08:40
час

Після ухвалення Верховною Радою України законопроєкту, що скасовує переведення годинника на літній час, Академія наук вищої школи звернулася до Володимира Зеленського з проханням накласти вето на запропоновані нововведення. Працівники громадської організації зазначають, що рішення було ухвалене без глибоких експертних висновків фахівців.

Про це повідомляє OBOZ.UA.

За словами президента установи Олександра Наконечного, скасування сезонного переведення часу спричинить марні витрати електроенергії. Про це представник Академії наук вищої школи написав у офіційній заяві, яку опублікувало видання Новинарня.

Члени організації, яка об’єднує понад 450 провідних науковців, зазначають, що на сьогодні відсутні будь-які дослідження, які підтверджують негативний вплив годинникових змін на фізичний і психологічний стани людини. В Україні літній час уперше запровадили у 1919 році, з метою повноцінного використання сонячного світла для задовільнення потреб.


"На сьогодні, попри запровадження енергоощадних ламп, питання зменшення енергетичних витрат на освітлення залишається актуальним, що зафіксовано, зокрема, й рекомендаціями Європейської економічної комісії ООН. Тому провідні держави світу далі практикують переведення годинникових стрілок на годину в літні місяці. Так роблять у майже у всіх штатах США, провінціях Канади, Великій Британії і всіх без винятку державах ЄС. Натомість відмовилися від використання літнього часу такі недемократичні держави, як Росія, Білорусь і Китай", – йдеться у заяві.

В Академії наук вищої школи підкреслили, що подібне нововведення не має жодного позитивного політичного аспекту, адже відокремлює Україну від загальноприйнятої діяльності Європейського Союзу, приймаючи варіант тоталітарних держав.

Президент установи пояснив, що внаслідок прийнятого рішення, яке на його думку було ухвалено згідно формальних висновків міністерств, наприкінці червня у Києві світатиме о 3-й ранку, а сутенітиме о 20-й вечора, що на годину пізніше ніж зараз. За його словами, це значно збільшить показники використання електроенергії установами, підприємствами і домогосподарствами влітку та восени.

"Натомість у ранкові години сонячне світло буде витрачатися марно. Тож наступний крок, до якого змушена буде вдатися влада в умовах дії законопроєкту №4201 – це запровадити гнучкий графік початку робочого дня в різних регіонах держави, що цілком нівелює ефект часової "стабільності", який повинен забезпечити законопроєкт №4201", – наголосив він.

Підсумовуючи усі вищенаведені факти, члени Академії наук вищої школи просять накласти вето на "суто популістський, шкідливий для економіки і антиєвропейський за суттю" законопроєкт.

Нагадаємо, що 16 липня Верховна Рада України ухвалила закон №4201, який скасовує переведення годинників на літній період. Відтепер на всій території країни діятиме київський час, який відповідає другому часовому поясу у шкалі координованого часу (UTC+2). Тож восени, 27 жовтня, ми востаннє переведемо стрілки на годину назад, перейшовши на зимовий час, на якому залишимося.