24 липня цього року Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Київ) на своєму офіційному веб-сайті (https://centraljust.gov.ua/) опублікувало роз’яснення щодо порядку отримання інформації з реєстру боржників у справах про банкрутство (неплатоспроможність). Зараз розповімо про це детальніше.
Для отримання інформації необхідний письмовий запит
У Мін’юсті роз’яснюють, що відомості з Реєстру боржників у справах про банкрутство (неплатоспроможність) надаються у формі інформаційного листа за відповідним письмовим запитом до Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), в якому необхідно вказати відомості про субʼєкта, щодо якого запитується інформація:
- для юридичних осіб – найменування, код за ЄДРПОУ, повна адреса місцезнаходження;
- для фізичних осіб-підприємців – прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), дата та номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про проведення державної реєстрації, повна адреса місцезнаходження (місця проживання/перебування);
- для фізичних осіб – прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта у формі книжечки / номер паспорта у формі картки, повна адреса місця проживання (перебування).
У запиті необхідно вказати підстави для отримання відомостей, обґрунтування необхідності в оперативному отриманні таких відомостей, спосіб (адресу) отримання інформаційного листа.
Впроваджено в дослідну експлуатацію програмне забезпечення АС «Банкрутство та неплатоспроможність»
Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Київ) на своєї офіційної веб-сторінці в соціальної мережи Facebook (https://www.facebook.com/centraljust) додатково зазначає, що з 1 червня 2024 року впроваджено в дослідну експлуатацію програмне забезпечення автоматизованої системи «Банкрутство та неплатоспроможність», яка забезпечує:
- збирання, зберігання, облік, пошук, узагальнення, надання відомостей про хід провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) та фінансово-економічні показники боржника;
- формування Єдиного реєстру боржників, відносно яких відкрито провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) та Єдиного реєстру арбітражних керуючих України;
- функціонування електронного кабінету арбітражного керуючого та спеціалізованої сторінки веб-сайту Мін’юсту, за допомогою якої забезпечується доступ до інформації про боржників у справах про банкрутство (неплатоспроможність).
Ігор Ворон, юрист