Як отримати копію судового рішення з архіву суду: роз’яснення суду

Надіслав: ilona , дата: пт, 04/19/2024 - 09:17
в

12 квітня цього року Іванівський районний суд Одеської області на своєму офіційному веб-сайті (https://iv.od.court.gov.ua) опублікував дуже корисне інформаційне повідомлення«"Коротенькі" гайди суду: Як отримати копію судового рішення з архіву суду?». Зараз розповімо про це більш детально.

Основні функції та завдання архіву суду

Основними функціями та завданнями архіву суду є:

- ведення архіву та архівної справи в суді;

- експертиза цінності документів;

- приймання на зберігання судових документів та справ;

- видача копій судових рішень та інших документів, які зберігаються в архіві суду;

- видача судових справ для ознайомлення учасникам судового розгляду;

- підготовка довідок на основі відомостей, які є в документах архівного підрозділу, ведення їх обліку.

Розглянуті по суті та виконані судові справи передаються до архіву суду. Тут вони розміщені на спеціальних полицях окремо по роках та в хронологічному порядку. Строки зберігання справ чітко визначені відповідним переліком. Наприклад, справи про розірвання шлюбу зберігаються в архіві суду 3 роки, визначення місця проживання дитини та позбавлення батьківських прав, стягнення аліментів – 3 роки після досягнення дитиною повноліття. Справи, що стосуються житлових спорів, зберігаються 10 років, а справи про спадщину – 75 років. А деякі категорії справ, такі, як кримінальні справи на засуджених до довічного позбавлення волі чи злочини проти основ національної безпеки України а також цивільні справи про встановлення батьківства, материнства чи справи про усиновлення – зберігаються в архіві суду постійно.

Для отримання копії судового рішення необхідно звернутися до суду

Після закінчення визначених строків зберігання справ з них вилучають оригінали вироків, постанов, ухвал та рішень судів та наступних постанов та ухвал судів вищого рівня. Вилучені оригінали судових рішень зберігаються в архіві суду постійно. А тому отримати їх копії можна навіть через десятки років після знищення матеріалів справ.

Отже, для того, щоб отримати копію судового рішення необхідно звернутися до суду з відповідною заявою.

Ігор Ворон, юрист