Яка ситуація з водопостачанням у Дніпропетровській області

Надіслав: elena , дата: пт, 06/09/2023 - 18:55
вода

6 червня росіяни підірвали Каховську ГЕС на Дніпрі. Цим вони спричинили масштабну екологічну катастрофу та підтоплення великої кількості українських земель. Також виникли проблеми з водопостачанням сотень тисяч людей у Херсонській, Миколаївській, Запорізькій та Дніпропетровській областях.

Щодо ситуацію з водою в регіоні – вона залишається складною. Про це Інформатор повідомляє з посиланням на публікацію голови Дніпропетровської обласної ради Миколи Лукашука.

В штатному режимі працюють водоканали у Дніпровському, Кам’янському, Новомосковському, Павлоградському та Синельниківському районах. Перебоїв з водою там немає.

Що стосується Нікопольського району – то там припинене водопостачання у Покрові, Марганці, частині Покровської громади, Томаківській, Мирівській, Червоногригорівській територіальних громадах. Туди воду підвозять.

«Зараз працюємо над тим, щоб один з обласних водоканалів здійснював там наповнення резервуарів, певні напрацювання вже є. Нікополь з перебоями, знижено тиск, тому місцями може не бути води», - написав Лукашук.

Голова облради зазначив, що в Криворізькому районі ситуація трохи краща, ніж в Нікопольському. В Апостолівській громаді воду подаватимуть погодинно, в Грушівській громаді плануються відключення, але організовано підвезення води. У Софіївській громаді воду також подають погодинно, заповнюють резервуари.

З держбюджету для Дніпропетровської області виділили 159,7 мільйонів гривень для здійснення заходів щодо забезпечення транспортування питної води.