На Дніпропетровщині зафіксовано вже 9 випадків хвороби Лайма

Надіслав: Александр Бугаев , дата: пт, 05/23/2025 - 13:10
хвороба

В області почався сезон кліщів. Вони майже непомітні, але можуть залишити на все життя артрит, серцеві ускладнення та неврологічні хвороби.

За три місяці 2025 року серед населення Дніпропетровщини вже зареєстровано дев'ять випадків хвороби Лайма. Загалом в регіоні останнім часом щорічно фіксується від 100 до 200 випадків. 

Про це повідомляє сайт 056.ua.

Зараження людей на Лайм-бореліоз відбувалося переважно:

на дачах,
у лісопаркових зонах,
місцях відпочинку на територіях міст та селищ.

Питома вага захворілих чоловіків складає до 40 %, жінок до 60 % від зареєстрованих випадків.

Що необхідно знати про хворобу Лайма

Хвороба Лайма, також відома як кліщовий бореліоз, – це інфекційне захворювання, викликане спіралеподібними бактеріями роду Borrelia. Основним їх переносником є іксодовий кліщ. Хвороба має кілька стадій перебігу та вражає різні системи організму, включаючи шкіру, суглоби, нервову та серцево-судинну системи.

Інкубаційний період хвороби Лайма може тривати від 2 до 30 днів, але в середньому становить два тижні. У 80% інфікованих протягом 30 днів у місці укусу утворюється червона пляма за хвороби Лайма (мігруюча еритема), яка за кілька днів або тиждень поширюється на інші ділянки тіла. Без лікування бореліоз може прогресувати протягом кількох місяців, викликаючи тяжкі неврологічні стани та порушення роботи серця.

Організм кожної людини по-різному реагує на інфікування бореліями.

Поширені симптоми хвороби Лайма:

біль та набряк в області суглобів;
головний та м'язовий біль;
втома, лихоманка;
збільшення лімфовузлів;
порушення сну;
проблеми з концентрацією уваги.

Симптоми хвороби Лайма можуть імітувати багато інших захворювань, що ускладнює діагностику та своєчасне лікування. А при запущених формах патологія може призводити до інвалідизації через хронічний артрит, неврологічні порушення та інші ускладнення.

Останніми роками в Україні відзначається стійке зростання числа зареєстрованих випадків кліщового бореліозу.

Сезонність захворюваності має чіткі межі. Більшість випадків реєструється з квітня по жовтень, коли активні іксодові кліщі.