
Міністерство освіти та науки планує запровадити програму, яка передбачає обовʼязкове відпрацювання студентами-бюджетниками певного періоду часу за їхньою спеціальністю. Випускники повинні будуть брати участь у конкурсі на перше робоче місце, який організовувати Державна служба зайнятості із залученням роботодавців.
Про це повідомив заступник міністра освіти та науки Михайло Винницький в інтервʼю Дзеркалу тижня. Він зазначив, що нововведення першочергово стосуватиметься учителів, медиків та представників деяких інших професій, які потрібні для державного сектору.
"Йдеться про те, що державне замовлення має справді стати замовленням держави. Це означає: якщо держава оплачує сто відсотків вартості навчання якогось фахівця, то цей фахівець має певні обов’язки перед нею", – сказав Винницький.
Він сподівається, що найближчим часом буде ухвалено цю новацію.
Зміни прокоментував також і голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак. В інтервʼю українському медіа він пояснив, що багато студентів, які навчалися на бюджеті, не працюють потім за обраними спеціальностями. Таким чином держава витрачає гроші, проте не отримує необхідних фахівців.
Бабак, пояснив, що студенти після двох років навчання мають зробити вибір, чи продовжуватимуть вони здобувати освіту за обраною спеціальністю. Якщо так, то вони мають підписати контракт з державою.
За словами посадовця, деталі змін ще обговорюватимуть. Проте посадовець каже, що впровадження системи точно не відбудеться з вересня 2025 року і будь-які зміни стосуватимуться лише нових вступників.