Чому у Кам’янському іноді так важко добитися від медиків відкриття лікарняного

Надіслав: slavkin1 , дата: чт, 12/21/2023 - 13:55
лікар

У кожної людини інколи виникає ситуація, що у випадку захворювання вона не може вийти на роботу. В такій ситуації вона мусить звернутися спочатку до свого сімейного лікаря, а потім, за необхідності, до вузького спеціаліста. Але не завжди навіть при дійсно поганому самопочутті людини та існуючих гострих симптомах лікарі відкривають лікарняний лист. 
Так трапилося у нашої читачки, яка звернулася до редакції з проханням пояснити, чи правомірно діяли лікарі, відмовивши їй у лікарняному.
Ситуація у жінки виникла наступна. Спочатку вона звернулася до свого сімейного лікаря зі скаргами на гайморит. Той одразу ж направив її до вузького спеціаліста – ЛОРа. На що ЛОР, оглянувши пацієнту, зробив висновок про загострення у неї хронічного гаймориту та запропонував два варіанти: або лікування у стаціонарі, або амбулаторне. Пацієнтка від стаціонару відмовилася, натомість, мала настільки погане самопочуття, що не була в змозі доводити, що їй дійсно потрібен лікарняний, бо працювати їй важко. Дії лікаря, який відмовив відкрити лікарняний, її дуже обурили, тому вона звернулася до нашої редакції, аби спробувати з’ясувати, чи правомірним було рішення ЛОРа. 
За роз’ясненням ми звернулися до заступниці начальника Управління охорони здоров’я КМР Юлії Варяниці. Вона пояснила, що у даному випадку відкриття такого лікарняного лежить у повноваженні вузького спеціаліста, а саме ЛОРа, а не сімейного лікаря. Також Юлія Варяниця наголосила, що при відкритті лікарняних листів будь-який медик керується нормативною базою, яка вказана у наказі МОЗ № 1066 від 01.06.2023р. з доповненням № 1234 від 17.06.2021 р. 
Варто зауважити, що ЛОР правильно запропонував жінці лікування на стаціонарі. Але якби у пацієнтки був дійсно гострий стан, то лікар обов’язково відкрив би їй лікарняний. Від стаціонару жінка відмовилася. Тут вже був вибір самої пацієнтки. 
Тобто у жінки був не гострий стан, а лише загострення хронічного захворювання, яке можна лікувати або в стаціонарі, або амбулаторно. Але, за словами Юлії Варяниці, водночас перед відкриттям лікарняного медик враховує дуже багато нюансів щодо стану пацієнта та сфери діяльності, в якій він працює. Так, приміром, якщо жінка працює не на вулиці, а в теплому приміщенні (як в нашому випадку), то це дає їй можливість прийняти ліки на робочому місці. Тобто навіть такий нюанс дає можливість лікарю не виписувати лікарняний лист, а лише призначити лікування.
Отже, враховуючи коментар від Управління охорони здоров’я, можна зробити висновок, що дії ЛОР-лікаря були правомірними, а пацієнтка, відмовившись від стаціонару, просто отримала інший вид лікування  - амбулаторне.