5 березня цього року Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Київ) на своєму офіційному веб-сайті (https://centraljust.gov.ua) надало важливе та корисне роз’яснення щодо того, хто може бути представником у виконавчому провадженні. Зараз про це розповімо більш детально.
Кожна сторона може доручити участь у виконавчому провадженні представнику
Виконавче провадження – це виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку що регламентується Законом України «Про виконавче провадження» та Конституцією України.
Сторонами виконавчого провадження є стягувач (той, кому належить виконати рішення) та боржник (той, хто зобов'язаний виконати рішення).
Кожна сторона може самостійно брати участь у ньому або доручити це представнику.
Отже, у виконавчому провадженні представники можуть бути різні особи, які мають відповідне повноваження та право діяти від імені іншої особи, а ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження можуть лише сторони та представники цього провадження.
Такими представниками у виконавчому провадженні можуть бути:
- адвокат у разі коли боржник або кредитор віддав своє повноваження адвокатові, він може виступати як їх представник у виконавчому провадженні;
- повірений – це особа, якій боржник або кредитор надав повноваження на виконання певних дій у виконавчому провадженні;
- представник юридичної особи коли стороною виконавчого провадження є юридична особа (наприклад, компанія або організація), її інтереси може представляти уповноважена особа;
- особа, яка має довіреність, якщо фізична або юридична особа надала довіреність іншій особі на виконання певних дій у виконавчому провадженні, ця особа може виступати як їх представник;
- представник державного органу у випадку, коли стороною виконавчого провадження є державний орган чи установа, її інтереси може представляти уповноважений представник цього органу.
Ці особи мають право діяти від імені іншої особи та представляти її інтереси у виконавчому провадженні відповідно до законодавства та наданих повноважень.
Що таке ЄРБ?
Єдиний реєстр боржників (ЄРБ) – це систематизована база даних про боржників, що є складовою автоматизованої системи виконавчого провадження та ведеться з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників та запобігання відчуженню боржниками майн.
Відомості про боржників, включені до Єдиного реєстру боржників (ЄРБ).
Ознайомитись з боржниками, занесених до ЄРБ можна за посиланням:https://erb.minjust.gov.ua/
Даний Реєстр є вільним для доступу та ознайомлення.
Важливо! Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Київ)звернуло увагу на те, що Ви маєте право на захист своїх інтересів, але сплачувати борги необхідно вчасно.
Ігор Ворон, юрист