Завдяки співпраці Дніпровського державного технічного університету з обласним Гідрометцентром за підтримки міського голови на території першого корпусу ДДТУ, де знаходиться кафедра екології, встановлено німецький автономний гамма-монітор GammaTRACER Spider (Saphymo), який розроблений для забезпечення потреб служб екстреного реагування в надзвичайних ситуаціях при радіаційній небезпеці.
Прилад буде забезпечувати надійне вимірювання потужності дози гамма-випромінювання та бездротову передачу даних до Гідрометцентру м. Києва за допомогою супутникового модему. В подальшій роботі планується отримувати дані про
радіаційний фон не тільки м. Кам’янське, в якому до речі встановлено три таких автономних гамма-монітори, а й масив даних з усієї України, адже вимірювання радіаційного фону планується охопити всю територію країни.
За словами завідувача кафедри, д.б.н., професора Юрія ГРИЦАНА, це поліпшить підготовку майбутніх екологів, надасть можливість працювати з реальними даними, проводити їх статистичну та аналітичну обробку, що стане у нагоді при підготовці здібних фахівців в галузі прикладної екології. Адже, радіаційна безпека довкілля як ніколи актуальна для м. Кам’янське з його промисловими підприємствами та хвостосховищами з урановмісними відходами.
Нагадаємо, що це вже другий датчик з оцінки показників довкілля, які використовуються у навчальному процесі здобувачами кафедри екології – це вимірювання сейсмологічної активності та радіаційного фону. Наразі ведуться перемови про встановлення ще двох приладів – вимірювання забруднення підземних вод та атмосферного повітря.
“Ми сподіваємося на подальшу співпрацю з нашими партнерами у питанні збільшення сучасних вимірювальних приладів, зокрема для проведення екологічного контролю у м. Кам’янське”, – подідилися викладачі університету.