25 лютого цього року Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України на своєму офіційному веб-сайті (https://minre.gov.ua) опублікувало важливе роз’яснення щодо того, як зараз в умовах дії воєнного стану військовослужбовцям отримати одноразову грошову допомогу в разі встановлення інвалідності. Розповімо про це більш детально.
Право на ОГД
Військовослужбовці, які мають довідку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про встановлення інвалідності або відсотка втрати працездатності, мають можливість отримати одноразову грошову допомогу (ОГД).
Отримати таку допомогу можна не пізніше ніж через 3 роки після видачі відповідної довідки МСЕК.
Тим, хто служить, потрібно подати відповідний рапорт до командира військової частини.Колишнім військовослужбовцям, які звільнилися із Збройних Сил України (ЗСУ), треба подати документи до ТЦК та СП, де вони перебувають на обліку.
За місцем подання документів заповнюється заява встановленого зразка та дозвіл на обробку персональних даних.
Які документи потрібні
- паспорта;
- довідки про присвоєння ідентифікаційного податкового номера;
- довідки з банку про номер банківського рахунку;
- довідки про обставини поранення (травми, контузії, каліцтва), виданої командиром військової частини;
- постанови військово-лікарської комісії (ВЛК) про причинний звʼязок поранення (травми, контузії, каліцтва або захворювання);
- довідки МСЕК про встановлення відсотка втрати працездатності або інвалідності;
- витягу з наказу командира військової частини про виключення зі списків у зв’язку зі звільненням.
Особам, які звільнилися із ЗСУ, необхідно також подати витяг із наказу військової частини, який підтверджує їхнє виключення зі списків у звʼязку зі звільненням.
Комісія Міноборони ухвалює рішення про призначення ОГД та доводить їх військовій частині або ОТЦК та СП відповідно, які здійснюють виплати грошової допомоги.
Ігор Ворон, юрист