Зміни у правилах надання субсидій в Україні: що необхідно повідомляти до Пенсійного фонду

Надіслав: ilona , дата: вт, 10/15/2024 - 09:00
в

3 жовтня цього року Пенсійний фонд України на своєму офіційному сайті (https://www.pfu.gov.ua) надав важливі роз’яснення щодо, того, про які обставини отримувач житлової субсидії має повідомляти Пенсійний фонд України. Розповімо про це більш детально.

30 днів на інформування

Після отримання субсидії, громадяни зобов’язані протягом 30 днів інформувати державні органи про зміни, які можуть вплинути на право на субсидію. Це може вплинути як на її розмір, так і на можливість подальшого отримання.

Зміни у складі зареєстрованих осіб та їхньому соціальному статусі

Якщо у домогосподарстві змінився склад зареєстрованих осіб (хтось виїхав або зареєструвався новий член), це може вплинути на субсидію. Також важливо повідомляти про зміни в соціальному статусі мешканців, наприклад, вихід на пенсію, безробіття чи нове працевлаштування. Це все впливає на загальний дохід домогосподарства, що може змінити розрахунок субсидії.

Зміни в складі сім'ї

Зміни в сімейному складі, особливо якщо це стосується власників житла, також важливо повідомляти. Наприклад, це можуть бути одруження, розлучення або народження дитини, що вплине на матеріальне становище домогосподарства.

Зміни в переліку житлово-комунальних послуг та умовах їх отримання

Якщо домогосподарство почало отримувати нові комунальні послуги або змінилися умови вже існуючих, наприклад, тарифи, це також потрібно повідомити до Пенсійного фонду для коректного перерахунку субсидії.

Зміна управителя або створення ОСББ

Якщо змінився управитель будинку, виконавець комунальних послуг або створено ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку), це потрібно зафіксувати. Управителі та виконавці надають інформацію про комунальні платежі, тому зміна може вплинути на розрахунок субсидії.

Перебування за кордоном понад 60 днів

Якщо хтось із мешканців був за кордоном більше 60 днів, це також необхідно повідомити. Субсидія розраховується на основі доходів осіб, що фактично проживають в Україні, тому довготривале перебування за кордоном може вплинути на виплати.

Одноразова покупка на суму понад 50 тис. грн.

У випадку, якщо хтось із членів домогосподарства зробив покупку на суму більше 50 тисяч гривень (наприклад, придбав автомобіль чи дорогу техніку), це також потрібно повідомити, адже це може свідчити про зміну фінансового стану.

Придбання транспортних засобів (окрім мопедів та причепів)

При купівлі автомобіля або іншого транспортного засобу, окрім мопедів і причепів, необхідно повідомити про це, оскільки це може вплинути на право на субсидію.

Купівля валюти або банківських металів на суму понад 50 тис. грн.

Якщо хтось придбав іноземну валюту чи банківські метали на суму більше 50 тисяч гривень, це свідчить про покращення матеріального стану, тому потрібно повідомити Пенсійний фонд.

Отримання одноразового доходу понад 25-кратний розмір прожиткового мінімуму

У випадку отримання одноразового доходу, що перевищує 25-кратний прожитковий мінімум, потрібно повідомити державні органи. Це може бути виграш, спадок чи інший дохід.

Відкриття депозиту або придбання ОВДП на суму понад 100 тис. грн.

Якщо хтось відкрив депозит у банку або придбав облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) на суму більше 100 тисяч гривень, це також потрібно повідомити, адже це може свідчити про зміну фінансового стану домогосподарства.

Наслідки неповідомлення про зміни

Невчасне інформування про зміни може призвести до перегляду або анулювання субсидії. У разі виявлення навмисного приховування інформації, субсидію можуть скасувати, а отримані кошти доведеться повернути.

Ігор Ворон, юрист