Як шахраї видурюють гроші в українців, чиї родичі перебувають у полоні

Надіслав: Александр Бугаев , дата: пн, 06/10/2024 - 15:13
шахраї

В Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомили, що зловмисники створюють фейкові сторінки в соцмережах і додають туди справжні фото з обмінів чи фото офіційних осіб. Після цього вони телефонують родичам та починають у різний спосіб просити гроші.

Про це повідомляє OBOZ.UA.

Як не потрапити у пастку кіберзлочинців?

У зв’язку з цим Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими застерігає не надавайте свої контакти незнайомим особам та не заповнювати форми на невідомих сторінках у соцмережах, месенджерах чи на сайтах. Якщо зловмисник не знає про вас, він не зможе вас потурбувати.

Крім того, українцям радять не вірити обіцянкам незнайомців в інтернеті – вони не будуть шукати ваших рідних чи надавати вам інші послуги. Пошуками зниклих безвісти та військовополонених професійно та безкоштовно займаються фахівці уповноважених державою органів.

Що робити, якщо в інтернеті пропонують допомогу за гроші?

Якщо ж з вами зв’язалися та пропонують допомогти з пошуками ваших близьких на окупованих територіях, про це радять повідомити до правоохоронних органів або до Координаційного штабу. Завдяки зверненням громадян чимало шахраїв вже наразі перебувають під слідством.

Якщо ж ви, або ваш знайомий потрапили до ворожого полону, повідомте про це на гарячу лінію Національного інформаційного бюро за номером: 16-48 або (044) 287-81-65 (для дзвінків з-за кордону). Бюро також збирає інформацію про зниклих, депортованих та примусово переміщених дорослих та дітей, примусово мобілізованих та загиблих на тимчасово окупованих територіях.