Народный депутат Украины из Днепродзержинска Виталий Куприй не исключает, что скандал с председателем Апелляционного суда Киева Чернушенко – банальная попытка команды Петра Порошенко получить под свой контроль многомиллионный газовый бизнес.
«Кримінальна справа проти Чернушенка може нічим не закінчитись!
В ефірі телеканалу «112 Україна» обговорили питання обшуку в кабінеті голови Апеляційного суду міста Києва, проведений Генеральною прокуратурою.
Хочу зазначити, що я обов’язково буду голосувати за зняття недоторканності з судді Апеляційного суду Києва Чернушенка, проте у мене є низка запитань до ГПУ.
Наразі в судовій системі існує чітка узгодженість дій суду та ГПУ, яскравим прикладом чому є діяльність Печерського районного суду міста Києва. На всі мої заяви про злочини Порошенка, Вілкула та інших корупціонерів я отримую від ГПУ відмову розпочати досудове слідство, яку потім підтримує Печерський райсуд. Це сталося саме після звинувачення трьох суддів (Царевич, Вовк, Кицюк) цього суду в злочинах, залякувань і наступного спущення справи на гальмах.
Тому випадок із суддею Чернушенком дуже схожий на спробу «переконати» суддів апеляційного суду приймати рішення на замовлення Адміністрації Президента. В ЗМІ широко обговорюється питання, що обшуки в кабінеті судді пов’язані з майновими розборками на підприємстві ПрАТ «Нафтогазвидобування» щодо реалізації видобутого газу та газового конденсату. Суми, за які борються Порошенко, Шуфрич, Рудьковський сягають сотен мільйонів доларів.
По-перше, виникає питання, чому корумпованого суддю не чіпали протягом 15 років? По-друге, цікавим фактом є те, що при обшуці виявили тільки незначну (в порівнянні х колядником-суддею Зваричем) суму готівки в розмірі 6,5 тис. доларів, які навіть не є хабарем. Кримінальне провадження відкрито за фактом незаконного втручання службовими особами Апеляційного суду м. Києва в роботу автоматизованої системи документообігу цього суду, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 376-1 Кримінального Кодексу. Що це означає?
Виглядає так, що голова суду Чернушенко у змові з іншими особами добивався того, щоб справи попадали для розгляду певним суддям, а не за допомогою генератора випадкових чисел. Зазначений злочин здійснюється для того, щоб певні корумповані судді розглянули справу і ухвалили замовне і завідомо неправосудне рішення. А це, в свою чергу, також є злочином, передбаченим статтею 375 Кримінального кодексу.
ГПУ натякає, що смс-ки, які є у вилучених телефонах Чернушенко вказують саме на таку ганебну практику свавільних суддівських договірняків. Проте в заяві Шокіна свідомо не йде жодного слова які ж саме рішення судів були протиправними і кого ще з суддів Апеляційного суду м.Київ треба покарати. А виходить, що пересадити треба половину «слуг народу», які виносять рішення іменем України.
Якщо ГПУ не зробить наступний логічний крок і не попросить Верховну Раду України зняти недоторканість з інших суддів – поплічників Чернушенко, то можна беззаперечно вважати, що йдеться не про боротьбу з корупцією, а про банальну спробу отримати Порошенком під свій особистий контроль багатомільйонний газовий бізнес», - пишет Куприй в социальных сетях.
Видео выступления Куприя смотрите здесь:
https://www.youtube.com/watch?v=mhHKUKZYgS0.