Так считает народный депутат из Днепродзержинска Виталий Куприй.
«Грузинський досвід боротьби з корупцією вартий уваги.
11 березня відбулася робоча зустріч членів Міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль», до якого я вхожу, та колег із Грузії, на якій обговорювався успішний грузинський досвід боротьби з корупцією та українські реалії чиновницьких зловживань.
Грузинську сторону представляли: політичний діяч, екс-Генпрокурор Грузії Зураб Адеішвілі, радник Адміністрації Президента України Давид Кізірія та політик, член Парламенту Грузії Георгі Вашадзе.
Мені сподобався підхід проектного менеджменту, який запропонували грузинські колеги при створенні Антикорупційного бюро, реформуванні прокуратури та МВС. Саме на представників грузинської національності в Генпрокуратурі (Давід Сакварелідзе) і МВС (Ека Згуладзе) покладена ця почесна місія.
Зрозуміло, що для впровадження так очікуваних в суспільстві реформ необхідно кардинально оновити кадри правоохоронних органів, провести набір на посади за прозорим кокурсом, навчити людей як працювати за новими цивілізованими європейськими стандартами. І низка міжнародних інституцій вже готова надати Україні для цього необхідну фінансову підтримку.
За досвідом Грузії, на почтаку реформ в цій країні середня заробітна плата була близько 50 доларів США на місяць (і не виплачувалась місяцями), а пенсія не доходила і до рівня 8 доларів. Проте завдяки радикальним заходам, коли, зокрема, за грати потрапило близько 10% нечесних суддів та прокурорів, рівень корупції знизився настільки, що в країні почався інвестиційний бум. Через два роки заробітна плата поліцейського вже була на рівні 500 доларів на місяць і досягла в певний момент рівня 4000 доларів для керівного складу.
Можна по всякому оцінювати грузинський досвід, знаходити масу недоліків в їх системи державного управління, але те, що пропонують зараз Україні, успішно пройшло випробування на практиці і заслуговує на повагу», - пишет Куприй в социальных сетях.