О нем рассказали в Каменском местном центре по предоставлению бесплатной вторичной правовой помощи.
«Жертвою шахраїв може стати кожен, навіть юристи. Тому фахівці Кам’янського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги постійно нагадують про правила, які допоможуть не втратити кошти.
Нещодавно на шахраїв натрапила фахівчиня центру Марія, але завдяки нашим порадам вона вчасно запідозрила шахрайство і зберегла свої кошти.
Новий вид шахрайства: використовуючи назву та логотип відомого перевізника «Busfor» шахраї пропонують відвезти вас з дому у місті Кам’янське до пункту призначення у місті Дніпро за символічну плату - 70 грн. «Така пропозиція дуже приваблива, адже непотрібно використовувати додатковий транспорт», - зазначає пані Марія. Але для такої поїздки шахраї вимагають забронювати місце за 10 грн на їх сайті, який дуже схожий на офіційний сайт компанії. Вже при самому бронюванні з вашої карти спишуть не заявлені 10 гривень, а усю тисячу.
Тому головний юрист сектора Кам’янське бюро правової допомоги Євгенія Гуржий нагадує поради, які допоможуть не натрапити на гачок шахраїв:
Купуйте товари та послуги на офіційному сайті компанії, який ви самостійно знайшли у пошуку;
Не переходьте за підозрілими посиланнями, особливо за тими, що вам надсилає співрозмовник;
Перевіряйте назву сайту, адже всього одна зайва літера чи символ означають, що це інший сайт;
Оплачуйте товари та послуги на місці або після отримання товару, за можливості користуйтесь післяплатою;
Не передавайте нікому та не вводьте на сайтах данні своєї банківської карти, особливо CVV-код;
Перевіряйте номери телефону та банківської картки через функцію Stop fraud за посиланням cyberpolice.gov.ua/stopfraud або іншими доступними способами;
Якщо у вас є сумніви, робіть знімки екрану переписки та записуйте розмови на диктофон.
Якщо ви стали жертвою шахраїв:
• Одразу зателефонуйте або відвідайте відділення банку та розкажіть, що з вашої картки списані кошти шахраями. Вашу картку заблокують та запропонують отримати нову. Також співробітники банку можуть направити запит до банківської установи, якою користувались шахраї. Через скарги їх картку заблокують та можливо повернуть ваші кошти.
• Негайно зверніться до найближчого відділу поліції та напишіть заяву по факту скоєння злочину, до якої додайте якомога більше доказав: запис розмови або знімки з екрану переписки, номер картки та телефону шахраїв, виписку з банку та інше.
• Також електронне звернення можна подати на сайті кіберполіції за посиланням cyberpolice.gov.ua.
Отримати безкоштовну консультацію з цього питання можна телефоном: 096 449 51 52», - говорится в сообщении центра.