Виплати за лікарняним: алгоритм дій від ПФУ

Надіслав: ilona , дата: пт, 07/05/2024 - 09:34
н

13 червня цього року Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на офіційному веб-порталі Пенсійного фонду України (https://www.pfu.gov.ua) розповіло про алгоритм дій застрахованої особи для отримання виплат за листком непрацездатності (лікарняним). Про цей алгоритм розповімо зараз більш детально.

Алгоритм отримання Виплати за лікарняним

Тимчасова втрата працездатності – це період непрацездатності людини внаслідок захворювання, травми або інших причин (вагітність та пологи, карантин тощо), який має тимчасовий характер і триває до відновлення працездатності.

Тимчасова непрацездатність працівників підтверджується листком непрацездатності.

Алгоритм виглядає таким чином.

1. Застрахована особа звертається до лікаря для встановлення факту тимчасової втрати працездатності.

2. Лікар за результатами огляду створює медичний висновок про тимчасову втрату працездатності, який є підставою для формування листка непрацездатності.

3. Пенсійний фонд України створює лікарняний в Електронному реєстрі листків непрацездатності та передає його роботодавцю.

4. Роботодавець у кабінеті страхувальника на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України:

- отримує листок непрацездатності;

- формує заяву-розрахунок;

- направляє до Пенсійного фонду України.

5. Пенсійний фонд України опрацьовує заяву-розрахунок, не пізніше 3-ох днів після надходження заяви-розрахунку фінансує кошти на окремий рахунок роботодавця.

6. Роботодавець, отримавши кошти на рахунок, як правило, не пізніше найближчого дня, встановленого для виплати заробітної плати, здійснює виплату допомоги застрахованій особі.

Розрахунок лікарняних виплат

Перші 5 днів лікарняного оплачує роботодавець, надалі виплати надходять від Пенсійного фонду України.

Розмір виплат розраховується індивідуально на основі розміру страхового стажу, зарплати та кількості днів, які людина провела на лікарняному.

Застраховані особи можуть отримати:

- 50 % середньої зарплати, якщо їхній страховий стаж не перевищує 3 років;

- 60 % – стаж від 3 до 5 років;

- 70 % –  стаж від 5 до 8 років;

- 100 % – стаж понад 8 років.

Як перевірити формування е-лікарняного онлайн, дивіться за посиланням: https://www.facebook.com/dn.pfy/posts/pfbid0371xXCMRPYH8rXNxomwXbWLp1iBGLnXqvV92HTbk8QVMQhXAJdtjdTxSeYQuYXp1Ll

Ігор Ворон, юрист