25 квітня цього року Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на своєму офіційному веб-сайті (https://www.pfu.gov.ua/dn) надало корисні та актуальні роз’яснення щодо самостійного завантаження працівником скан-копії своєї трудової книжки через веб-портал Пенсійного фонду України. Зараз розповімо про це більш детально.
Про електронну трудову книжку
Електронна трудова книжка – це цифровий аналог паперової трудової книжки.
Наявність електронної трудової книжки зменшує ризики пошкодження, втрати чи фальсифікації даних, забезпечує високий рівень захисту персональної інформації.
Зручний і доступний сервіс на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua) дозволяє подати скановані копії паперових трудових книжок та інших документів, що підтверджують трудову діяльність працівника, для переведення в електронний вигляд.
Як завантажити скан-копію трудової книжки самостійно
Завантажити скан-копію трудової книжки для оцифрування через веб-портал ПФУ можна самостійно. Алгоритм дій має бути таким.
1. Увійдіть до особистого кабінету на веб-порталі (https://portal.pfu.gov.ua) за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Відеоінструкція за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=FtSRAWt1kns.
2. Оберіть у розділі «Комунікації з ПФУ», що знаходиться у лівому боковому меню, вкладку «Відомості про трудові відносини».
3. Заповніть загальні дані та надайте згоду на обробку персональних даних.
4. Завантажте кольорові скан-копії сторінок трудової книжки у форматі PDF або JPEG.
5. Підпишіть КЕП та натисніть «Відправити до ПФУ».
6. Результат опрацювання заяви можна переглянути у вкладці «Мої звернення».
Відеоінструкцію, як завантажити скан-копію трудової книжки через веб-портал, дивіться за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=qnDlpICfzPc
Вимоги до скан-копій
Скан-копії всіх заповнених сторінок трудової книжки подаються у хронологічному порядку та мають відповідати таким вимогам:
- повинні бути кольоровими та чіткими;
- відображати всі реквізити документа (назва документа, серійний номер, дата видачі, печатки, підписи, ПІБ власника) та безпосередньо самі записи (рекомендована роздільна здатність при скануванні – 300 dpi);
- розмір кожного файлу не має перевищувати 1 Мб.
Разом з трудовою книжкою додаються скановані документи, що підтверджують страховий стаж:
- документи про здобуття освіти;
- свідоцтво про народження дитини (для жінок);
- військовий квиток;
- інші документи, які підтверджують періоди роботи (у разі необхідності).
Як переглянути свою електронну трудову книжку
Щодо перегляду своєї електронної трудової книжки дізнавайтеся за посиланням: https://www.facebook.com/dn.pfy/posts/pfbid0FuHm65ZRjTNFUzRUCp3b363oEVAjsSqp3x3mwAigSFwb8Vu2jQuBZpAvGiXRE8cNl
Ігор Ворон, юрист