У Дніпрі викрили шахраїв саll-центру, які видурювали гроші в українців, які живуть за кордоном

Надіслав: ilona , дата: вт, 02/13/2024 - 18:07
е

У Дніпрі судитимуть учасників злочинної організації на чолі зі «смотрящим» за організацію схеми заволодіння коштами громадян. Обвинувальний акт стосовно двох організаторів-«кримінальних авторитетів» та 12 учасників злочинної організації, які налагодили роботу шахрайського саll-центру, скеровано до суду. Зловмисники переважно видурювали гроші у громадян, які на даний час проживають у Польщі.

Оперативники управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області спільно з колегами-правоохоронцями викрили функціонування саll-центру з нелегальними мільйонними оборотами. Так званий «смотрящий» за лівим берегом міста Дніпра організував діяльність «бізнесу», заручившись підтримкою ще одного «кримінального авторитета». Останній відповідав за виведення коштів з-за кордону та переведення їх у готівку.

У ході слідства встановлено, що фігуранти залучили до роботи 20 операторів, які обдзвонювали постраждалих з орендованого офісу в центрі Дніпра. Під виглядом звернень від справжніх місцевих банків, оператори зв’язувалися з українцями, які виїхали за кордон у звʼязку із повномасштабним вторгненням рф. Представляючись співробітниками служби безпеки банківських установ, оператори саll-центру просили постраждалих завантажити додаток нібито для захисту їхніх персональних даних. Саме через додаток аферисти отримували дані осіб про банківські карти та їхні рахунки.

Виведення грошей відбувалося на електронні гаманці та банківські картки так званих дропів — «транзитні» банківські рахунки осіб для вкрадених шахраями грошей. У подальшому обвинувачені виводили кошти у готівку через конвертаційний центр у Дніпрі та розподіляли між собою.

На даний час встановлено 11 потерпілих, яким завдано збитків на мільйон гривень.

14 обвинуваченим інкриміновано створення, керівництво злочинною організацією і участь у ній, а також шахрайство (ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України).

Заходи з документування відбувалися спільно зі слідчими територіального управління ДБР, розташоване у місті Полтава за процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури.