Інтерв’ю керівника Каметсталі

Опубликовано slavkin - вт, 06/07/2022 - 06:12
липпа

Генеральний директор Каметсталі Групи Метінвест Дмитро Липпа дав коротке інтерв’ю в етері телеканалу «Україна 24». Зокрема – відповів на питання журналістів щодо розв’язання нагальних питань збуту продукції та постачання матеріалів, підтримку співробітників-переселенців із Маріуполя й Авдіївки. 
Наразі Каметсталь – один з активів Групи Метінвест, що виробляє металопродукцію та допомагає компанії піклуватись про співробітників, котрі виїхали з Авдіївки й Маріуполя в пошуках безпеки. Як Каметсталь долає виклики воєнного часу – розповів генеральний директор підприємства Дмитро Липпа.
– Каметсталь не перебуває безпосередньо на лінії фронту, але все ж таки Дніпропетровська область теж стикаєтеся з воєнними діями. Наскільки важко зараз працювати, які головні проблеми? 
– Наразі, як і більшість підприємств металургійної промисловості, а також інших галузей, ми стикаємося з проблемою щодо експорту, тому що втрачено логістичні маршрути. У нас втрачений морський шлях для відвантаження продукції нашим клієнтам, тож усі можливості звузилися лише до прикордонних переходів на Польщі, Угорщині, Словаччині. Як ви знаєте, там є деякі проблеми стосовно затовареності, великої кількості вагонів. Інші питання виникають щодо постачання певних матеріалів, що ми використовуємо в ремонтах і роботі обладнання. Але зараз розв’язуємо всі питання, тож на сьогодні можна вже казати, що ми досить впевнено розуміємо, де і як працювати за цими напрямками. Це те, що стосується виробничої програми.
Що стосується гуманітарної  частини, то, звісно, ми, як і більшість підприємств, як і громади в усій країні, зараз стикаємося з великим напливом переселенців. До нас першою чергою їдуть переселенці, які працювали в Маріуполі на наших підприємствах – це комбінати Азовсталь та Ілліча. Також приїжджають співробітники Авдіївського коксохімічного заводу, який зараз знаходиться на лінії фронту, де відбуваються бої щодня. Ми цих людей намагаємося працевлаштувати, розселяємо – з цим також допомагає місто. З Маріуполя фахівців працевлаштовуємо, працівників АКХЗ беремо на тимчасову роботу,  щоб вони могли зберегти заробітну плату й забезпечити сім'ю. Це саме те, чим ми наразі займаємося. 
– Як наша сталь допомагає в обороні України? 
– Дуже допомагає. По-перше, сталь була і буде одним із ключових продуктів, які ми експортуємо як країна й отримуємо валютні надходження. По-друге, наша сталь сьогодні – це не лише експорт, гроші тощо. Сьогодні це захист наших робітників, наших воїнів, усіх наших людей, хто з нами відстоює нашу свободу й незалежність. Метінвест вкладає великі зусилля в те, щоб надати бронежилети, придбати каски для захисників. Це дуже велика робота, яка йде не тільки на нашому підприємстві, а й на всіх активах компанії, котрі мають відповідні компетенції, мають можливості виконувати цю роботу. Тобто ми працюємо і в нас усе більш-менш виходить.
– Нещодавно сталь підприємств Метінвесту стала засобом пропаганди ворога. Днями з'явилася новина, що терористи, бойовики так званої ДНР, відзвітували, про відправлення в РФ першого судна з Маріуполя зі сталлю. Прокоментуйте, будь ласка, цю інформацію.
– На жаль, дані, що ми отримуємо з Маріуполя, підтверджують факт відвантаження сталі з підприємств Метінвесту – ММКІ й Азовсталі – на територію РФ.  
– Можна якось відстежити її подальший шлях і відповідно вимагати певних юридичних кроків?
– Звісно, наша компанія готується до юридичного розбору ситуації не тільки щодо продукції, а й стосовно тих активів, які було втрачено і під час бойових дій, і загалом на окупованій території. А з приводу сталі ми розуміємо, що  нормальна металопродукція використовується для будівництва, виробництва, машинобудування. І нормальний споживач не хоче мати справу зі сталлю, яка невідомо яким чином з'явилася на ринку, бо не зрозуміло, що ця сталь із себе представляє. Тому 100% ця сталь не потрапить до наших клієнтів десь закордоном. Це може бути тільки росія – якісь такі махінації, які вони самі собі роблять.