У Кам’янському допомагають хворим на ВІЛ/СНІД

Опубликовано bugaev - пт, 05/13/2022 - 14:43
спид

Щорічно, за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. У 2022 році він припадає на 15 травня. Світове співтовариство відзначає цей день, щоб у черговий раз, нагадати людям про небезпеку захворювання ВІЛ і згадати всіх тих, хто загинув від цієї хвороби.

Про це повідомляють  в міському медичному центрі здоров'я та медицини спорту.

   СНІД (синдром набутого імунодефіциту) – важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який пошкоджує імунну систему людини, і таким чином знижує опірність організму проти будь-якого захворювання. Для збереження життя та здоров’я кожного ВІЛ-інфікованого, необхідними є вчасна діагностика та ранній початок лікування антиретровірусною терапією (АРТ), яка знижує ризик передачі ВІЛ-інфекції та ймовірність виникнення опортуністичних інфекцій, СНІД-індикаторних хвороб у людей, що живуть з ВІЛ. Саме завдяки новітнім досягненням у розширенні доступу до АРТ, життя ВІЛ-позитивних людей стало більш тривалим і здоровим. При ранньому виявленні та відповідній терапії ВІЛ-позитивні люди можуть жити повноцінним життям. 

Для людей з ВІЛ, дуже важливо безперервно і систематично приймати АРТ , адже без щоденного пригнічення ліками вірус знову почне розмножуватися та набуде стійкості до препаратів попередньої схеми лікування. Через військову агресію Російської Федерації багато українців змушені були покинути свої домівки. Одним з основних питань, що турбує хворих — де і як отримати необхідне лікування. 
Для українців, які не змінювали місце проживання і залишилися у рідному місті, як і раніше, АРТ-препарати можна продовжувати отримувати у СНІД-Центрі або в кабінеті «Довіра», де стоять на обліку. Ті, хто змінив місце проживання, можуть отримати антиретровірусну терапію за місцем фактичного перебування. Для цього необхідно звернутися до СНІД-Центру або кабінету «Довіра». 
Для отримання необхідної терапії українцями, які виїхали до Європи, ,спільнота лікарів, залучених до надання медичної допомоги людям, що живуть із ВІЛ, ECEE Network Group (Euroguidelines in Central and Eastern Europe) запровадили ініціативу «АРТ українцям за кордоном». Ця активність відбувається за координації Центру громадського здоров’я МОЗ України (ЦГЗ) та Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України (ІЕІХ). Створений перелік клінік (із зазначенням адрес в країнах та контактів), де можна отримати АРТ. Інформація про медичні заклади систематично оновлюється координаторами ініціативи «АРТ українцям за кордоном». Ознайомитися з переліком медичних установ Центральної та Східної Європи, які підтвердили повну готовність надавати медичну допомогу ВІЛ-інфікованим пацієнтам з України можна через мережі інтернету. 

Звертаючись до медустанови за антиретровірусною терапією, бажано (але не обов’язково) мати інформацію щодо історії лікування ВІЛ-інфекції. Якщо з певних причин це неможливо, за вашою згодою, лікарі клініки зв’яжуться з представниками ЦГЗ та ІЕІХ й отримають необхідну інформацію, щоб надати максимально якісну допомогу.

Спеціалізована медична допомога ВІЛ-позитивним у  місті Кам’янське надається у кабінеті «Довіра» КНП КМР «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» (пр-т Аношкіна, 11, каб. 28; моб. тел. 0682298903), де можна пройти анонімне обстеження на ВІЛ/СНІД та отримати консультативну допомогу.  Станом на 01. 05 2022 на обліку у кабінеті «Довіра» перебуває 1153 пацієнта з ВІЛ, із них у 347 стадія СНІД.  На обліку перебувають 22 дитини, народжені від ВІЛ інфікованої матері, 2 дитини з підтвердженим діагнозом ВІЛ та 1 дитина зі стадією СНІД.  Також на обліку знаходяться 25 дорослих ВІЛ інфікованих тимчасово переміщених осіб, із них у чотирьох стадія СНІД, 1 дитина з ВІЛ і 1 зі СНІД.

Про проблему ВІЛ/СНІДу має знати кожна людина, щоб уберегтися від цього страшного захворювання.     Перед кожним із нас щодня постає питання, яке майбутнє обрати. Алкоголь, наркотики, безладні статеві стосунки не приносять у життя яскравих фарб, вони поглиблюють духовні і психічні проблеми, руйнують життя, роблять його сірим, скорочують його тривалість. Тому будьмо тими людьми, які роблять своє життя щасливим, сповненим яскравих фарб і визнаємо боротьбу з ВІЛ/СНІДом одним з найважливіших пріоритетів.