Эти тревожные данные сообщили в городском Центре здоровья и медицины спорта.
«Щороку третя неділя травня в усьому світі відзначається, як День пам’яті людей, що померли від ВІЛ/СНІДу. У 2018 році цей день припадає на 20 травня.
Мета цього дня – привернути увагу суспільства та представників влади до епідемії ВІЛ/СНІД у нашій країні, нагадати про те, що ця проблема стосується кожного, а байдужість до неї може стати причиною смерті ще десятків тисяч людей.
Уперше Всесвітній День пам’яті людей, які померли від СНІДу, проводився в 1983 році в американському місті Сан-Франциско. Організаторами акції були люди, яких особисто торкнулася епідемія. З того часу щороку кожну третю неділю травня мільйони людей по всьому світу відзначають цей день, згадуючи тих, хто помер від СНІДу.
На сьогодні Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) і Об’єднана програма Організації Об’єднаних Націй з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) характеризують ситуацію з ВІЛ-інфекції/СНІДу в світі як пандемію, що має катастрофічні демографічні наслідки для всіх країн.
В нашому місті станом на 1.04.2018 було зареєстровано 924 хворих дорослих та дітей , з них 337 чоловіка у стадії СНІД. Всього хворих дітей - 49 , 18 із них з встановленим діагнозом ВІЛ-інфекція та 31 дитина знаходиться в стадії підтвердження діагнозу (діти які народилися від ВІЛ- позитивної матері). За три місяці померло вже 8 людей. 390 людей отримує антиретровірусну терапію.
Однією з основних причин смертності від СНІДу є пізнє звернення ВІЛ-інфікованих до лікаря, і як наслідок, пізні діагностика та призначення адекватного лікування.
Темпи поширення ВІЛ-інфекції зростають. Основною «рушійною силою» епідемії стало ін’єкційне споживання наркотиків, яке швидко поширилось у країні з середини 90-х років. Поступово ВІЛ з середовища наркоспоживачів став поширюватись на їх статевих партнерів, що призвело до зростання кількості інфікованих вагітних і народжених ними дітей. Особливістю епідемічного процесу в області є збільшення випадків передачі ВІЛ статевим шляхом. Інфікування ВІЛ жінки під час вагітності, як правило призводить до високого рівня передачі ВІЛ від матері до дитини.
До цього часу єдиним реальним заходом, за допомогою якого людство має можливість боротися зі СНІДом, є зміна поведінки людини на більш безпечну щодо можливості інфікування ВІЛ. Необхідно перетворити знання про шляхи інфікування ВІЛ на усвідомлені та впевнені дії щодо їх попередження», - говорится в сообщении.