8 серпня – цей день в історії

Надіслав: Александр Бугаев , дата: чт, 08/08/2024 - 07:25
день

8 серпня - четвер. 897-й день війни в Україні. Сьогодні - День військ зв’язку Збройних Сил України. Віряни вшановують пам'ять святого ісповідника Еміліяна. До Нового року залишилося 145 днів.

Пам’ятні дати 8 серпня

449 рік — скликають другий Ефеський собор;
1648 рік — яничари скидають з престолу і страчують душевнохворого османського султана Ібрагіма;
1786 рік — Мішель Паккар першим піднімається на найвищу вершину Європи — Монблан;
1815 рік — Наполеон вирушає на заслання на острів Святої Єлени;
1899 рік — американець А. Маршалл отримує патент на холодильник;
1949 рік — у Страсбурзі відбувається перша сесія Ради Європи;
1965 рік — у Шешорах (Івано-Франківська область) відбувається мітинг з нагоди відкриття пам'ятника Тарасові Шевченку;
1974 рік — президент США Річард Ніксон оголошує, що йде у відставку в зв'язку з Вотергейтським скандалом;
1998 рік — американець Майкл Кірні стає наймолодшим магістром наук (у біохімії) — диплом він отримав у віці 14 років 8 місяців;
2000 рік — учені Великої Британії, США й Італії офіційно оголошують про початок дослідів з клонування людини;
2004 рік — вводять в дію другий енергоблок Хмельницької АЕС;
2012 рік — президент України Віктор Янукович підписує антиукраїнський Закон про мови Колесніченка-Ківалова;
2017 рік — компанія Coca-Cola встановлює перший в історії тривимірний білборд.

Який сьогодні день в Україні і світі 

8 серпня в Україні святкують День військ зв’язку ЗСУ. Це свято було засновано указом президента Леоніда Кучми 1 лютого 2000 року. Цей день присвячений військовим-зв’язківцям, які забезпечують надійний зв’язок між підрозділами Збройних Сил України, що є критично важливим для успішного виконання бойових завдань. Війська зв’язку також відіграють важливу роль у кібербезпеці, захищаючи українські мережі від кібератак.

Також 8 серпня Всесвітній день кішок. Це свято було започатковане 2002 року Міжнародним фондом захисту тварин (Animal Welfare) з метою привернути увагу до важливості кішок у житті людей та підвищити обізнаність про їх захист. Свято є чудовою нагодою для власників кішок та любителів цих тварин показати свою любов і турботу.

А ще 8 серпня День цифрового кочівника. Це свято присвячене зростальній спільноті віддалених працівників, які обрали стиль життя, що поєднує роботу та подорожі. Цифрові кочівники працюють з будь-якого місця, де є доступ до інтернету, що дозволяє їм подорожувати світом і водночас виконувати свої професійні обов’язки. Цей спосіб життя надає багато переваг, таких як гнучкість, можливість знайомитися з новими культурами та людьми, а також уникати традиційних офісних обмежень.

8 серпня святкують Міжнародний день альянсів. Це свято присвячене визнанню та просуванню сили союзництва у всьому світі. Воно було засноване 2023 року і має на меті сприяти інклюзивності, будувати мости підтримки та взаєморозуміння між різними спільнотами.

Також 8 серпня День народження холодильника. Цей день присвячений винаходу холодильника, який значно змінив побут людей по всьому світу. Перший патент на холодильник отримав американський винахідник Альберт Маршалл 8 серпня 1899 року. Його пристрій працював на дровах, вугіллі та газі, і коштував більше, ніж автомобіль "Форд".

А ще 8 серпня Міжнародний день альпінізму. Це свято присвячене всім, хто любить гори, пригоди та виклики, які вони приносять. Дата свята вибрана не випадково. Саме 8 серпня 1786 року швейцарці Мішель-Габріель Паккард і Жак Бальм стали першими людьми, які підкорили найвищу вершину Альп — Монблан, висотою 4810 метрів. Цей подвиг став символом мужності та витривалості, які є невід’ємними якостями альпіністів.

8 серпня святкують Міжнародний день офтальмології. Це свято було започатковане 2004 року на честь дня народження відомого хірурга-офтальмолога Святослава Федорова. Він відомий своїми новаторськими досягненнями в галузі офтальмології, зокрема створенням штучного кришталика та проведенням експериментальних операцій з його імплантації.

Народні прикмети і традиції на 8 серпня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

дивилися, який сьогодні день: на горобині багато ягід — заморозки прийдуть рано;
вранці іній — чекайте на великий урожай наступного року;
яка погода цього дня, таким буде і січень;
погожа погода — до сонячного і теплого вересня;
дощить — так буде продовжуватися до бабиного літа.

В давнину в цей період традиційно збирали ягоди та гриби, а потім пекли пироги. До хати обов'язково запрошували гостей. Існувало повір'я, чим більше людей збереться в будинку, тим більше буде в ньому щастя.


 

Теґи