Чи можна відвідувати магазини разом з домашньою твариною: роз’яснення Держпродспоживслужби

Надіслав: ilona , дата: пн, 02/26/2024 - 08:23
е

20 лютого цього року Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) на своєму офіційному веб-сайті (https://dpss.gov.ua) надала важливі роз’яснення щодо безпечності харчових продуктів таправа громадян  відвідувати магазини разом з домашнім улюбленцем. Зараз розповімо про це більш детально.

Чи є доречним перебування домашніх тварин в закладах торгівлі?

В Держпродспоживслужбінагадали, що оператори ринку зобов’язані забезпечувати дотримання норм Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» щодо гігієнічних вимог до харчових продуктів на всіх стадіях їх виробництва та обігу.

Держпродспоживслужба, відповідно до покладених на неї завдань, здійснює державний нагляд (контроль) щодо безпечності та окремих показників якості харчових продуктів у межах повноважень, передбачених законодавством.

Статтею 9 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» визначено, що фізичні та юридичні особи, які утримують домашніх тварин, зобов’язані дотримуватися вимог нормативно-правових актів, зазначених у статті 2 цього Закону, санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм та правил, а також не допускати порушень прав і законних інтересів інших фізичних і юридичних осіб та не створювати загрози безпеці людей, а також інших тварин.

Цим же законом передбачено, що правила утримання домашніх тварин установлюються органами місцевого самоврядування.Наприклад, в Києві, згідно з пунктом 5.7 глави 5 Правил утримання домашніх собак та котів в м. Києві, затверджених рішенням Київради від 25 жовтня 2007 року № 1079/3912, не дозволяється приводити тварин (крім собак-поводирів) у приміщення магазинів і кафе (крім спеціалізованих магазинів для тварин), об’єктів громадського харчування, установ охорони здоров’я, освіти та культури, на територію дитячих та спортивних майданчиків.

Тобто, рішення про заборону або дозвіл відвідування у супроводі домашніх улюбленців громадських закладів приймають органи місцевого самоврядування, на офіційних веб-порталах яких можна ознайомитись з відповідними правилами

Щодо адміністративної відповідальності

Відповідно до частини 1 статті 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за порушення правил утримання собак і котів, зокрема утримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами. Протоколи про такі правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи органів Національної поліції.

Наша довідка

26 лютого 2020 року на 37-й сесії міської радибуло прийняте рішення Кам’янської міської ради «Правила утримання домашніх собак та котів в м. Кам’янське». Ось його основні положення.

Власники домашніх собак та котів зобов’язані забезпечити їм належні умови утримання, харчування, догляду, ветеринарного обслуговування та захисту від хвороб і травм.

Власники домашніх собак та котів зобов’язані реєструвати їх у ветеринарній службі міста та отримувати відповідні документи, мітки та жетони.

Власники домашніх собак та котів зобов’язані здійснювати їх стерилізацію або кастрацію, якщо вони не планують використовувати їх для розведення або участі у виставках.

Власники домашніх собак та котів зобов’язані виводити їх на прогулянку тільки зі зброєю та намордником (для собак) та на повідку або в спеціальному контейнері (для котів).

Власники домашніх собак та котів зобов’язані прибирати за ними на вулицях, у парках, скверах, дворах та інших громадських місцях.

Власники домашніх собак та котів зобов’язані не допускати їх самовільного виходу на вулицю, а також їх агресивної поведінки щодо людей та інших тварин.

Власники домашніх собак та котів зобов’язані не порушувати права та інтереси інших громадян, пов’язані з утриманням домашніх тварин, а також дотримуватися норм громадського порядку та санітарно-гігієнічних вимог.

За порушення цих правил власники домашніх собак та котів несуть адміністративну, цивільну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства України.

Ігор Ворон, юрист