21 лютого віряни вшановують пам'ять апостола Тимофія, який був одним із учнів Христа.
Про те, що можна і категорично не можна робити цього дня, його прикмети читайте у матеріалі РБК-Україна (проект Styler).
Історія та традиції дня
Святий апостол Тимофій, живши у I столітті, народився в Лістрах, Лікаонського міста в Малій Азії. Його віра в Христа народилася під час дива, коли апостол Павло вилікував людину, кульгаючу з народження. Тимофій приєднався до Павла, став його учнем і супутником під час мандрівок для проповіді.
Апостол Павло висловлював найтепліші відчуття до святого Тимофія, часто називаючи його своїм коханим сином у своїх Посланнях і високо оцінюючи його вірність та відданість.
Перед своєю стратою в Римі Павло викликав Тимофія на останнє побачення, висловлюючи йому вдячність та любов.
Тимофій помер смертю мученика. В Ефесі язичники влаштували свято для своїх богів, носячи ідолів по місту. Апостол, намагаючись вплинути на них, взяв участь у бесіді та закликав їх до розсудливості. Проте, злі язичники напали на нього та жорстоко побили. Потім Тимофія волоком вивели по місту і закидали камінням.
Люди в народі називають свято Тимофієм Півзимником, використовуючи його для передбачення залишку зими в залежності від погодних умов.
Традиційно вважалося, що сни, побачені в Тимофіїв день, обов'язково здійсняться.
Що не можна робити у день Тимофія
- У цей день не можна байдикувати, особливо в тому, що стосується роботи по дому. Тільки сміття краще не виносити - буде нещастя
- Не можна вирушати в далеку дорогу - буде нещастя.
Головні прикмети цього дня
- Завірюха на вулиці - така погода буде ще кілька днів;
- Морозні візерунки на вікнах розташовані кінчиками нагору - морози не відступлять;
- Чисте небо без хмар - до ранньої весни.
День ангела сьогодні відзначають: Анастасія, Гавриїл, Георгій, Юхим, Іван, Йосип, Леонтій, Макар, Микола, Петро, Тимофій, Яків.