Кабінет міністрів прийняв постанову про створення платформи реєстрів, яка допоможе захистити персональні дані громадян. Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.
"Працюємо над платформою для швидкого створення державних реєстрів і послуг спільно з Держспецзв'язку. Це допоможе ефективно працювати з інформацією і захистить персональні дані українців", – розповіли у відомстві.
У Мінцифри зазначили, що зараз у країні близько 450 державних реєстрів, 80% з яких технологічно застаріли, тому вразливі до кібератак.
На платформі можна буде не лише створювати нові реєстри, а й поступово переробляти застарілі. Усі зміни в реєстрах фіксуються і відбуваються лише через бізнес-процеси, щоб ніхто не зміг незаконно змінити інформацію.
Як підкреслили у відомстві, всі дані зберігатимуться на платформі впорядковано, що прискорить запуск онлайн-послуг і диджилізацію загалом.
"Ми вже протестували платформу і скоро запускатимемо її для держорганів. Крім того, надалі Україна зможе ділитися власним досвідом запровадження платформи з іншими країнами, які активно цифровізуються", – резюмували у Мінцифри.
У свою чергу у Верховній Раді вважають, Що створення такої платформи вплине не лише на диджиталізацію, а й на дерегуляцію, і паралельно допоможе скасувати певну кількість довідок, свідчень, витягів та інших "папірців з минулої епохи".
"Одне з найважливіших рішень – з точки зору розвитку "цифрової держави"... Адже одночасно вирішуватиметься завдання, щоб будь-який орган мав можливість максимально отримувати необхідну для нього інформацію саме з реєстрів (у частині "закритих" – за запитом на інформацію до його розпорядника), а не від фізичних осіб чи бізнесу", – заявив голова фінансового комітету Данило Гетманцев.