Як здійснюється оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення: роз’яснення ДПС

Надіслав: ilona , дата: пт, 10/25/2024 - 08:56
ц

15 жовтня цього року Головне управління Державної податкової служби України в  Закарпатській області на своєму офіційному веб-сайті (https://zak.tax.gov.ua/) надало податкове роз’яснення щодо оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення. Зараз про це більш детальніше.

Оскарження адміністративного стягнення

Відповідно до п. 1 розд. IV Інструкції з оформлення податковими органами матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 2.07.2016 № 566, постанову про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржено до вищестоящого податкового органу (уповноваженої посадової особи) в порядку та строки, встановлені Кодексом України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), або до суду в порядку та строки, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України.

Порядок подання та розгляду скарг

 

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною 5 ст. 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.

Скарга подається в орган (посадовій особі), який виніс постанову по справі про адміністративне правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України. Скарга, що надійшла, протягом 3-ох діб надсилається разом із справою органу (посадовій особі), правомочному відповідно до ст. 288 КУпАП її розглядати.

Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом 10-ти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення розглядається правомочними органами (посадовими особами) в 10-денний строк з дня її надходження, якщо інше не встановлено законами України.

Копія рішення по скарзі на постанову по справі про адміністративне правопорушення протягом 3-ох днів надсилається особі, щодо якої її винесено. В той же строк копія постанови надсилається потерпілому на його прохання.

Отже, скарга на постанову про накладення адміністративного стягнення може бути подана протягом 10-ти днів з дня винесення постанови до ДПС або податкового органу, посадова особа якого винесла постанову.

Скарга, що надійшла до податкового органу, який виніс постанову по справі про адміністративне правопорушення, реєструється і протягом 3-ох діб надсилається разом із справою до ДПС.

Скарга на постанову по справі про накладення адміністративного стягнення розглядається ДПС в 10-денний строк з дня її надходження.

Ігор Ворон, юрист